logo

Borçka’da Tüp Patladı: 2 Yaralı

Borçka’da bir evde piknik tüpü patlaması sonucunda 2 kişi yaralandı.

Artvin’in Borçka İlçesi Merkez Mahallesi Maradit Caddesinde Nazire Şenol’a ait evde piknik tüpünden kaçan gaz sızıntısını fark edemeyen ev sahibi kibriti ateşlemesinin ardından bir anda alev alması ve akabinde patlaması sonucunda ev tamamen kullanılamaz hale gelirken olaya yardıma gelen cadde sakinlerinden Mehtap Kalaycı(30), ev sahibi Nazire Şenol(83) yaralandı.

Olay anında 112 Ambulans ekipleri tarafından Nazire Şenol’a müdahale ederken şoku üzerinden atlatamayan 83 yaşındaki Nazire Şenol ise patlamayı şu şekilde anlatmaya çalışırken “Evde sobanın hemen yanı başında bulunan piknik tüpünün üzerinde yemek yapacaktım. Kibriti çakmamla alev alması bir olurken etrafında bulunan kilime alıştı, ardından balkona koşarak etraftaki insanlardan yardım istedim, o esnada birden patlama sesiyle evdeki bütün cam çerçeve ve tüm eşyalarım hasara uğradı” diye konuştu. Nazire Şenol yangın anını gözyaşlarıyla anlatmaya çalışırken diğer yaralı Mehtap Kalaycı ile birlikte Borçka Devlet Hastanesine tedavi amaçlı gönderildiği öğrenildi.

Piknik tüpünün patlaması esnasında cam ve çerçevelerin cadde üzerinde bulunan araçların ve vatandaşların üzerine dökülmesi etrafta korku dolu anlar yaşanırken, olayla ilgili çevrede bulunan esnaflar ise anlık yaşanan olayda bir yaşlı bayanın evinin balkonunda birden bağrışma seslerini duyduklarını, piknik tüpünün alev aldığını haykırmasıyla müdahale edecektik fakat bir gürültüyle etrafa cam, çerçeve eşya parçaları dışarı doğru birden caddeye doğru döküldüğünü görünce istenildiği gibi yardımcı olunamadığını ifade ettiler.

Yangın ile ilgili kapsamlı bir şekilde soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

Etiketler: » » »
Share
1334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?