logo

Borçka’da Profesyonel Dağcılar Tehlikeli Kayaları Temizledi

Borçka Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışan profesyonel dağcılar, şehir içerisindeki tehlike saçan kaya parçalarını temizledi.

 

Borçka ilçesi Aksu Mahallesi Hastane Caddesi yolu güzergâhındaki kaya parçaları aşırı yağışlar sonrasında tehlike arz eden kaya parçaları Belediye bünyesinde çalışan profesyonel dağcılardan Bülent Koyuncu ve Ferhat Kurtuluş adlı çalışanlar tarafından temizlenmeye başlandı.

Borçka Belediyesi sağanak yağışlar nedeniyle Hastane yolu üzerinde yamaçta bulunan kaya kütlesinde gevşeyen ve zaman zaman yola dökülen kayaları temizlemek için profesyonel dağcılar tarafından yamaçtan kopmak üzere olan, çatlayan ve tehlike saçan kayalar temizlenirken, temizlik çalışması sırasında yol ulaşıma kapatıldı. Yağışlarda gevşeyen yüksek kaya kütleleri mahalle halkı arasında korkuya neden olurken, vatandaşlar geçmiş zamanlarda ilkel imkanlar ile yapılan yol sonrası son zamanlarda aşırı sağanak yağışlarda evlerinin çatılarına ve park halinde olan araçlara, evlerine gelmesi halinde daha büyük felaket yaşanmaması için Borçka Belediye Başkanlığı’na bilgi verildiği, Borçka Belediye Başkanlığı tehlikeye karşı önlem almak için Belediye bünyesindeki profesyonel dağcı ekibi kayalara tırmanarak kopmak üzere olan ve geliyorum diyen kocaman kaya kütlelerini, Zabıta kontrolünde bir bir koparılarak tehlikeyi önledi. Halatlar yardımıyla çalışma yapan dağcı ekibinden Bülent Koyuncu, “Dağcı grubu olmamızdan dolayı tehlikeli görülse de, bizim için sıradan bir çalışma. Kaya parçaları, olası bir kazaya neden olmaması için bizden çalışma yapmamız istendi. Biz de ekibimiz ile birlikte harekete geçerek yamaçta tehlikeye neden olacak kayaları temizledik” dedi.

Share
528 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?