logo

Borçka’da Önemli Bir Proje Daha Gerçek Oldu

Borçka’da içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatları yapım işi ihaleleri yapıldı.

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, seçim vaatlerini bir bir hayata geçirirken içme suyu problemini yapılan özel girişimler sonucunda ilçenin içme suyu isale hattı, şebeke hattı, yağmursuyu ve kanalizasyon olmak üzere alt yapı ihaleleri sonuçlandırıldı.

Yapılan açıklamada, Kameni Mevkiinde bulunan Balıklı Deresinden alınan mevcut dere suyunun daha yukarısına çıkılarak, mevcut arıtma tesisinin hemen yanında yeni bir içme suyu paket arıtma tesisi ve gerekli ek yapıları yapılacağı bildirildi.

İller Bankası’nın gerçekleştirdiği ihaleyi 20 Milyon 476 Bin TL bedelle ÇEKA TEKNİK YAPI ANONİM A.Ş. alırken projenin 2018 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

İhaleyi alan ÇEKA TEKNİK YAPI ANONİM Ş. ile Borçka Belediyesi arasında yapılan yer teslimi ile 15 gün içinde kazma vurulacak.

Belediye Başkanı Aslan Atan, yer teslimi ve evrakları imzaladığı sırada, ”Öncelikli olan içme suyu problemi 2017 yılında çözülmüş olacaktı ancak ülkenin üzerinden oynanan oyunlar sebebiyle bu zamana kadar sarktı. Bundan sonra, hızlı bir tempo ile aralıksız olarak çalışarak 2018 yılı içerisinde yer altı çalışmalarımızı ve su ile alakalı 50 yıllık sorunu çözüme kavuşturacağız” dedi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren yüklenici firma ‘ÇEKA Teknik Yapı Anonim Şirketi’ yetkililerinden İnşaat mühendisi, İsmail Hakkı Köse, ”İlçenin içme suyu ve altyapısı yapım çalışmaları için arazi tespitindeyiz, inşallah iyi bir iş çıkartıp ilçe halkının sağlıklı bir su içmesini sağlayacağız” dedi.

Proje kapsamında içme ve yağmur suyu, paket artma tesisi alt yapısıyla bir çok noktadan başlayıp içme suyu, artma paketi yağmur suları kapsayan devasa bir çalışmayı en kıs zamanda çalışmalarımızı tamamlayacağız çünkü Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan’ın koordinatörlüğünde aralıksız olarak devam etmemizi ve 2018 yılı içerisinde tamamlamamızı istiyor” ifadesini kullandı.

Share
528 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?