logo

Borçka’da Lise Öğrencilerinden “Şehitlerimize Vefa Duygusu Projesi”

Şehit Savaş Gedik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden “Şehitlerimize Vefa Duygusu Projesi”

Borçka’da Şehit Savaş Gedik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde “Şehitlerimize Vefa Duygusu Projesi” adlı anlamlı bir projeyle birbirinden özel etkinlikler yapıldı.

Okul Müdürlüğü tarafından web sitesinde proje hakkında yapılan açıklamada; “Başvuru Sahibinin Adı: Yasemin Çelik, Projenin Adı: Şehitlerimize Vefa Duygusu, Projenin Genel Hedefi: Öğrencilerimizde Milli Birlik ve Beraberlik şuuru oluşturarak vefa duygusunu geliştirmek.Projenin Özel Amacı: Vatanımız, Bayrağımız ve Ezanımız için şehit olan kahramanlarımızın öğrencilerimiz tarafından okunacak hatimlerle rahmet ve minnetle anılması.Projenin Süresi: 2017-2018 Eğitim Öğretim YılıŞehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu, Projenin Hedef Kitlesi: Şehit Aileleri Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci, Öğretmen ve Personeli, Projenin Nihai Faydalanıcıları: Şehit Aileleri ve Öğrencilerimiz. Projenin Beklenen Sonuçları: Öğrencilerimizde Milli Birlik ve Beraberlik şuuru oluşturabilmek, Şehit Ailelerine manevi destek sağlanması, Şehit Ailelerinin onure edilmesi, şehitlerimize minnet ve şükran duygumuzun devam etmesi.Projenin Temel Faaliyetleri: Öğrencilerimizin her hafta okuyacağı bir Cüz ile haftada bir hatim yapmak. Sınıflarda şehitlerimize Fatiha okunması Cuma günleri Yasin okunması. Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Perşembe akşamları Yasin okunması. Şehitlerimizin Milli ve Manevi duygularımız açısından önemini kavratmak ve onlara vefa borcunun ödenmesini sağlamak. Bu Hatimleri şehit ailelerini ziyaret ederek onların evinde isteyenlere mevlid ekibiyle beraber mevlid ve akabinde hatim duası yapıp ailelerimizi manevi olarak onure etmek. Ailelerle öğrencilerimiz arasında manevi bir bağ oluşturmak. Borçka Şehitliğini Ziyaret.

Projenin Tanımı

Projenin Adı:Şehitlerimize Vefa Duygusu, Projenin Genel Hedefi: Milli Birlik ve Manevi Bütünlüğü Sağlanması Vefa Duygusunun Sağlanması, Projenin Özel Amacı: Vatanımız, Bayrağımız ve Ezanımız için Yasin ve Fatihalar şehit olan kahramanlarımızın öğrencilerimiz tarafından okunacak hatimlerle rahmet ve minnet anılması.Projenin Uygulanacağı Yerler:Borçka Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu, Projenin Bütçesi, Projenin Gerekçesi:Milli ve Manevi hissiyatın artırılması, Kapsanan Bölgede Belirlenen İhtiyaç ve Sorunların Tanımlanması.

Hedef Grubun /Grupların ve Nihai Yararlanıcıların Tanımlanması ve Seçilme Nedenleri: Öğrencilerimizde milli ve manevi duyguların geliştirilmesi. Şehit ailelerini ziyaret ederek onların onure  edilmesi. Şehitlerimizin Rahmetle yad edilmesi. Faaliyetlerin Ayrıntılı Açıklanması:

Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu öğrencilerin her hafta okuyacakları hatmi bağlı bulundukları bölgedeki şehit aileleri ziyaret ederek onları onure etmek, Şehitler için hatim duası yapmak isteyen aileler içinde öğrencilerimiz tarafından mevlid okunması.

Proje ile Ulaşılacak Sonuçlar ve Doğrulanabilen Göstergeleri:

Projenin Çıktıları, Proje İzleme ve Değerlendirmesi, Sürdürülebilirlik ve Çarpan Etkisi, Görünürlük Faaliyetleri.”

 

Share
366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?