logo

Borçka ve Murgul’da Büyük Tepki

Borçka ve Murgul Halkı Teröre Lanet Protestosu İçin Tek Vücut Oldular

Geçtiğimiz günlerde Hakkari ve Iğdır’da yaşanan terör saldırısını kınamak için Borçka ve Murgul’da ayrı ayrı düzenlenen yürüyüşlerle terör lanetlendi. Borçka ve Murgul Halkı teröre karşı tek vücut oldular.

Borçka halkı terörü lanetledi

Hakkari’nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır’ın Dilucu Sınır Kapısında yaşanan terör saldırıları sonucu şehit düşenler için Borçka – Artvin Yolu Üzerinde bulunan Sanayi Çarşısında ellerinde ve otomobillerinde Türk Bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine slogan eşliğinde ilçe merkezindeki tüm caddelerde, evlerin balkonlarında, yaya ve araçlarıyla birlikte Borçka halkı tek vücut halinde sloganlar eşliğinde yaklaşık 2 saat süren protesto Borçka Belediye Meydanı Atatürk Anıtı önünde 1 dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitler için dualar okunduktan sonra protesto yürüyüşü sona erdirildi.

Murgul’da teröre büyük tepki

Terörün lanetlendiği bir başka ilçemiz ise Murgul oldu. Murgul sokaklarında teröre lanet yürüyüşü düzenlenirken, terör örgütü PKK’ya karşı büyük tepki vardı.

Murgul halkını bir araya getiren teröre lanetleme yürüyüşüne geniş katılım sağlandı. Murgul Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen yürüyüşe MHP İlçe Başkanı Hakan İnan, Murgul Ülkü Ocakları’na bağlı gençler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Murgul Yeni Camii önünde toplanan vatandaşlar, buradan Çarşı Merkez boyunca yürüyerek Maden yol ayrımına kadar geldiler. Yürüyüş esnasında terör örgütü PKK’ya tepki gösteren sloganlar atan grup, ayrıca “Askere ve Polise uzanan eller kırılsın” şeklinde sloganlar attılar. Ellerindeki Türk Bayrakları ile birlikte teröre karşı tek vücut olduklarını gösteren Murgullular, yürüyüşlerini Maden yol ayrımında tamamladılar. Burada Ülkü Ocakları’ndan Efe Kahraman adlı genç terörü protesto eden bir metin okudu. Metnin okunmasının ardından şehitlerimiz için dualar edildi.

Grup duaların okunmasından sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Borçka ve Murgul’da düzenlenen teröre lanet yürüyüşleri ile birlikte Artvin halkının teröre nasıl bir tepki gösterdiği gözler önüne sermiş oldu.

Share
1465 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?