logo

Borçka Belediyesi’nden Güreşen Köyü’ne Oyun Parkı

Borçka Belediyesi ilçe merkezine yaptığı hizmetlerin yanı sıra ilçenin büyük köylerine de hizmet götürmeyi ihmal etmiyor. Bu kapsamda Borçka Belediyesi ilçenin en büyük ve fazla nüfusa sahip köylerinin başında gelen Güreşen Köyü’ne bir park yaptı.

Köy Merkezi’nde Cami’nin bulunduğu alanın hemen ön tarafına bir park inşaa eden Borçka Belediyesi, parkın ismini de Borçka Belediyesi Güreşen Köyü Şehitlik Parkı olarak koydu. Park inşaatı tamamlanarak başta çocuklar olmak üzere Güreşen köyü sakinlerinin kullanımına sunulurken, hizmetten dolayı Güreşen Köyü Muhtarlığı ve köy sakinleri Borçka Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Park içerisinde çocuklar için çeşitli aktivite ve oyun aletleri bulunurken ayrıca köy sakinlerinin oturup dinlenebilecekleri de oturaklar yer alıyor.

Güreşen Köyü’ne yapılan oyun parkına ilişkin açıklamada bulunan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, belediyeciliğin sadece ilçe sınırları içerisinde hizmet yapmak olmadığını, ilçeye yakın olan ve ilçe sınırlarında yer alan büyük köylere de hizmet götürmek olduğunun altını çizdi. Güreşen Köylülerinden gelen talep üzerine bu hizmeti yaptıklarını belirten Aslan Atan, ilçe merkezinde yaşayan köylülerin ve çocukların yararlandıkları hizmetlerden Güreşenlilerin de yararlanmalarını istedikleri için yaptıklarını belirterek bu tür hizmetlerin farklı köylere de yapılacağını belirtti. Aslan Atan, Güreşen Köyü Şehitlik Oyun Parkı’nın tüm Güreşenlilere hayırlı uğurlu olması temennisini de sözlerine ekledi.

Güreşen Köyü’ne yapılan oyun parkı en çok da Güreşen Köyü’ndeki çocukları sevindirdi. Çocuklar oyun parkında gönüllerince oynayarak bu hizmetin tadını çıkardılar.

Share
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?