logo

Borçka Belediyesi’nde Jet Hızıyla Sözleşme

Borçka’da 30 belediye işçisinin jet hızıyla sözleşmeleri imzalandı.

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Hak-İş Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Borçka temsilcisi Hüseyin Aksu, üye Erdal Osmanoğlu ve Begcan Köse ile bir araya gelerek, yüzde 20 zam ile bir ikramiye sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanı Aslan Atan, imza sonrası yaptığı açıklamada; “ayağımızı yorganımıza göre uzatmaktan geçiyor bu dengeleri iyi tutturmak lazım. Yani sen müsrif olduktan sonra paranın da plan programı olması lazım, hesabı kitabı olması lazım.  Doğruyu söylemek gerekirse yani bu memlekette yeri geldiği zaman 1000 liraya 1100 liraya geçinmeye çalışan kardeşlerimiz de var bunu böyle bilmek lazım. Tabi gönül ister ki ülkemiz kalkınsın kişi başına olan milli gelir 10 bin dolar değil, 50 bin dolar olsun. Biz de işçi kardeşlerimize 5 bin, 10 bin lira aylık verelim, ikramiye, yevmiye verelim. Gönül bunları istiyor inşallah ileri yeni Türkiye’de bunları bekliyoruz yani bunları el birliğiyle. Tabi ki işçilerimiz belediyemizin mutfağı, eli, kulağı, tutan eli, gören gözü asıl işin mutfağında çalışan emek sarf eden işlerin bir fiil içinde olan arkadaşlarımız bunların ekonomik durumlarının iyi olması, huzurlu mutlu olmaları belediyenin yüzünün gülmesi demek onun için elimizdeki imkânlarla birlikte arkadaşlarımızla görüşmelerimizi yaptık en iyi şekilde işçilerimizi memnun edecek şekilde arkadaşlarla görüşmeleri yaptık, sözleşmeleri imzaladık. İnşallah tatmin edici olmuştur. 30 işçimizi kapsayan sözleşmemizi imzaladık.

İşçiler arasında rekor bir zam yapıldığı söyleniyor?

Biraz acemi yakaladılar herhalde belediye başkanını biz baktık bütün sözleşmelere biraz işçilerin yüzünün asık olması lazım baktık herkes gülüyor dedik ki galiba fazla kaçırdık. Sonra değerlendirmemiz de tabi ki ne versek az belediyemizin sıkıntıları var. Tabi ki belediyemizi belli bir noktaya taşıdıktan sonra daha da iyiye taşıyacağız hep birlikte belediye bizim evimiz. Herkes bu geminin sağlıklı yürümesi için katkı sağlayacak bir düzlüğe çıkacağız. Borçlarımızdan ayıklandıktan sonra daha fazla ekonomik katkı sağlayacağız inşallah yüzlerini güldüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Hak-İş Erzurum Sendika Başkanı Erol Aksakal,” Bizler yeni yönetimler geldiği zaman belediyelerimizi ziyaret ederken gayet tedirgin oluruz sendikacılar olarak birde toplu iş sözleşmesi varsa ama bu güzel havayı bu şirin ilçemizde görmemiz bizi çok ziyadesiyle mutlu etti. Toplu İş Sözleşmemizi beklentimiz doğrultusunda bulduk. Yüzde 20 ile Toplu İş Sözleşmesi yaptık. Ayrıca 15 günlük bir ikramiye aldık. Daha önce Borçka Belediyesinde sendika ikramiyemiz yoktu. Sağ olsun Belediye Başkanımız bizi kırmadı bunun başlangıcını yaptı. Belediye başkanıma ve yardımcısına çok çok teşekkür etmek istiyorum. Çok şükür burada işçilerimizi memnun eden Toplu İş Sözleşmemizi yaptık” dedi.

Yüzü gülen Belediye işçilerinden Erdal Osmanaoğlu,: “Zam konusunda tabi hayat şartlarında bu kadar beklemiyorduk ama başkanımız sağolsun işçi başkan ilişkisinden ziyade baba evlat ilişkisi göstererek tabi ki babası evladına daha fazla harçlık vermesini ister. Bunu göz önünde bulundurarak bize çok güzel bir  zam vermiştir. Buda tabi ki bizi çok memnun etti. Bunun yanında ayrıca bir 15 günlük ikramiye de ekledi. Bunu beklemiyorduk ama çok güzel oldu. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Begcan Köse ise,” Belediye Başkanımızın ilk sözleşmesi olmasına rağmen biz belediyede çalışanlar olarak işçi temsilcisi olarak bizi çok mutlu etmiştir. İşçi arkadaşlarımızla birlikte bizim ummadığımız  bir zam aldık. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Biz de vermiş olduğu zam karşılığını  işçi arkadaşlarımızla çalışarak elimizden geleni Borçka’mıza hizmet olarak yapmaya her zaman hazırız ve yapacağız” ifadeleri ile yüzü gülen işçiler, jet hızıyla yapılan sözleşmenin,” ayrıntılarını anlattılar.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1053 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?