logo

“Bölge Üniversiteler Arası Ses Yarışması” Düzenlendi

Artvin Belediyesinin katkılarıyla Artvin Çoruh Üniversitesi Müzik Topluluğunun organize ettiği “Bölge Üniversiteler Arası Ses Yarışması” etkinliği gerçekleştirildi.

 

Ali Nihat Gökyiğit Kültür Merkezide düzenlenen Bölge Üniversiteler Arası Ses Yarışmasına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Üniversitenin akademik, idari personelinin yanı sıra Artvin Çoruh Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden gelen yarışmacılar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

7 yarışmacının jüri ve dinleyicilerin karşısına çıktığı yarışmada jüri oylaması sonrasında birinciliği Cesur Demir (Artvin Çoruh Üniversitesi), ikinciliği Mikail Yılmaz (Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi) ve üçüncülüğü de Hatice Ünal (Bayburt Üniversitesi) elde etti.

Halk oyunları gösterilerinin de renk kattığı yarışma da dereceye girenler yarım altın, çeyrek altın, gram altınla ödüllendirilerek gecenin anısına kupa verildi. Yarışmacılar ödüllerini Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu ve Prof. Dr. Fahrettin Tilki ile Artvin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Hamdi Özer’in elinden aldı. Program, katılımcı yarışmacılara hediyelerinin verilmesinin ardından tamamlandı.

( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü )

Share
570 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?