logo

reklam

Boğalarla Hem Festivalin Hem De Yeni Yolun Açılışı Yapıldı

37. Kafkasör Kültür Sanat Ve Turizm Festivali Milli İrade Meydan’ında gerçekleşen çelenk sunumunun ardından Dr. Kadir Topbaş Burvarı’ndan Halitpaşa Meydanı’na kadar boğalar eşliğinde kortej yürüyüşü ile devam etti.

 

Halitpaşa Meydan’ından boğaların Kafkasör Yaylasına uğurlanmasının ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Milli İrade Meydan’ına yürüdüler. Artvin Belediye Başkanı Milli İrade Meydan’ında gerçekleştirilen halk oyunları gösterisinin ardından 37. Kafkasör Kültür Sanat Ve Turizm Festivali’nin açılış konuşmasını yaptı.

Kocatepe yaptığı konuşmasında, “37. Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali’ne hepiniz hoş geldiniz. Şehrimizin ön önemli öne çıkan kültür, sanat ve turizm faaliyeti kafkasör. İstedik ki uluslararası standartta bir organizasyon yapalım. İstedik ki insanlar Kafkasörü insanlar programlarına alsınlar. Bizimle bu cenneti keşfetsinler. Bugün 4.sünü başarı ile uyguladığımız festivalimizin açılışında yeniden birlikteyiz. Rabbim bu dostluğumuzu daim kırsın. Sevginin, dostluğun doğduğu topraklarda Artvin’de dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu sevgiyi gönderiyoruz. Bütün dünya insanlarına sevgilerimizi gönderiyoruz. Artvin’den selamlar diyoruz.

Bir güzelliği daha yaşadık bugün. Artvin’imizin en önemli sorunlarından biri olan ulaşımda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’a buradan sevgilerimizi saygılarımızı gönderiyoruz. Ona her şey için gönderdiği araçlar için malzemeler için her şey için özellikle de yeni açtığımız yol için teşekkür ediyoruz.

Ve sizlere Artvin’imizin güzel insanlarına bizlere hizmet etmeyi nasip eden sizlere de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali önder Coşğun, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ardından Kocatepen’in ardından yaptığı konuşmada; “37. Kafkasör Kültür Sanat Ve Turizm Festivali’ne hoiş geldiniz. Bu gece burada aşıklarımız ve sanatçılarımız sahne alacaklar. Hepinize iyi akşamlar iyi eğlenceler” şeklinde konuştu.

Festival konuşmaların ardından aşıklar dinletisi ve konser etkinliği ile devam etti.

Etiketler: »
Share
1066 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?