logo

Boğalar Namağlup: 15 de 15 Yaptılar

Artvin Boğaları sahasında karşılaştığı Kayseri Üniversiteler Gençlik Spor’u 89 – 82 yenerek yoluna namağlup devam ediyor.

 

Artvin Merkez spor salonunda oynanan karşılaşmayı Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Ak Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak ve çok sayıda Artvinli sporseverler izledi.

Güçlü rakibi karşısına çok etkili başlayan temsilcimiz Artvin Belediyesi Basketbol Takımı maçın ilk dakikaların da savunmada sert, hücum da ise hızlı çıkışlarıyla sayı bulurken maçın 1.Periyotunu 21-16 önde kapattı.

2.Periyota yine etkili başlayan Artvin Boğaları oyun kurucumuz yeni transfer Enes Aslan’ın harika oyununa pota altında da kaptan Ferit eklenince ilk yarıyı takımımız Artvin Belediyesi Spor takımı 43- 30 önde kapattı.

İkinci yarıya yine etkili başlayan takımım bir ara farkı 20 sayı üzerine çıkardı ama 3.Periyotun sonun da pota altındaki sert savunmasını yapamayan Artvin Boğaları 3.Periyotu da 69- 50 önde kapattı.

4 Periyotta daha etkili başlayan Kayseri Temsilcisi Kayseri Üniversiteler Gençlik Spor takımı oldu. Oyun kurucu yerli Michael Jordan lakaplı Hasan’ın etkili oyunuyla maçın saniyelerine 87-80 önde girdi. Maçın son saniyelerin de her iki takımda birer basketbol bulunca maçı Artvin Belediyesi Basketbol Takımı 7 sayı farkla 89-82 kazanarak yoluna namağlup devam etti.

Maçta çift haneli sayılara ulaşan oyuncular ise Artvin Belediye Spor Takımından Ferit 21 Sayı, Tolga 20,Yeni Transfer Enes 18,Kamer ise 15 sayıyla oynarken. Kayseri Üniversiteler Gençlik Spor takımında ise Hasan ise 38 sayıyla oynadı.

Maç sonrası açıklamalarda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,2. Lig yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Kocatepe; “Artvin Belediyesi Basketbol takımımız bugün ki oynadığı 15’ci maçını da namağlup tamamladı. Gurubumuzun en güçlü takımlarından birisi olan Kayseri Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü idi. Sonuç bize sürpriz olmadı. Takımımız daha farklıda kazanabilirdi. Oyun içinde ufak tefek değişiklikler de oldu.  Genele bakıldığı zaman Artvin Belediye Spor kulübü kendi seyircisi önünde iyi bir sonuç aldı. 89 -82 skorla kazandık fakat biz farklı galibiyetlere alışmış takım olduğumuz için bizi çok tatmin etmiyor ama rakibimiz de en az bizim kadar iddialı bize gelene kadar sadece bir mağlubiyeti olan takımdı. Biz bugün istediğimiz sonucu aldık. İnşallah bu hızımızla seri galibiyetlerimizle hedefimiz 2. Lig.  Kayıpsız galip gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Seyircimiz her zaman ki gibi yine coşkulu takımlarına sahip çıkıyor ve Türkiye’de de konuşulan seyirci topluluğumuz var.  Takımımıza iki takviye daha yaptık.  İkisinin de takımımıza büyük katkı saylayacağına inanıyorum.  Hemşerilerimiz Türkiye’nin neresinde olursa olsunlar bizleri desteklemeye ve izleyeme devam etsinler. Gelecek yıl  2.Lig de televizyonlarda  Artvin Belediye Spor Basketbol takımını izlemeyi temenni ediyorum.  Takımımızı tebrik ediyor başarılarının devamının dilerim” dedi.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?