logo

Bitlisli Öğrenciler Karagöl’e Hayran Kaldılar

 

İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bitlis´ten Artvin´e gelen 42 öğrenci ve beraberindeki 4 öğretmenlerin gezisi, Artvin’in eşsiz doğa harikası Borçka ilçesinde bulunan Karagöl gezisi ile tamamladı. Bitlisli öğrenciler Karagöl’e hayran kaldılar.

 

Bitlis´ten gelen heyeti Artvin Borçka Karagöl’de karşılayan Belediye Başkanı Aslan Atan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Atan,öğrenci gurubuna Gölde tulum ve akordeon eşliğinde tekne turu ile müzik ziyafet çekildi.

Öğrencilere Bitlis’den Artvin’e gelmeleri için eşlik eden kafile başkanı ve Rehber Öğretmen Ayhan Taşdemır,” Artvin insanının kendilerine karşı gösterdikleri ilgiden çok memnun kaldıklarını dile getirerek “Programımızın ikinci günündeyiz. Artvin’in güzelliklerini gördük, insanların sıcaklıklarını gördük. İlgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz. Bakanlığımıza da proje için teşekkür ederiz. Valimiz Artvin’de bizi iyi bir şekilde karşıladı, öğrencilerimizi ağırladı, sohbet etme imkanı oldu” ifadelerini kullandı.

Öte yandan,hayatlarını ölümsüzleştirmek için gelin ve damat  sonbahar doğa güzelliğini yakından görmek için mutluluklarına ilk  adımı Karagöl’de atanlar arasında yer aldı  ve onlarda gölde yankılanan tulum sesine kulak verdiler.

Karagöl’de güzel bir gün geçiren Bitlisli öğrenciler eşşiz doğa cennetine hayran kalırlarken, Karagöl gezisi ile birlikte memleketlerine gitmeden önce güzel anılar biriktirmiş oldular.

Share
443 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?