logo

Bisikletler Sahiplerine Kavuştu

Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat programı kapsamında Artvin il merkezinde bisiklet dağıtımı yapıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu ’Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında, Artvin il merkezinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ’Bisiklet Dağıtımı’ düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile İskebe Şehir Stadı’ nda düzenlenen törene; Artvin Valisi Sayın Kemal CİRİT, Artvin Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Sayın Uğurcan Gençay, Artvin Halk Sağlık Müdürü Sayın Dr. Abdullah GÜLEÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdülcelil Kahveci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Bahattin Yetim, daire amirleri, sağlık çalışanları ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bisiklet dağıtımı vesilesi ile törende konuşma yapan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Güleç, hareketsiz yaşamın insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekerek, “Sağlık Bakanlığı ve Mili Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği sağlıklı yaşam ve sporun hayatımıza katkısını canlandırma adına Mili Eğitim Müdürlüğümüzce belirlenen sevgili çocuklarımıza bugün bisiklet dağıtımı yapacağız. Hastalıktan daha ziyade sağlıklı nasıl yaşayabiliriz, hasta olmadan nasıl kaliteli bir hayat sürebiliriz. Bunun uğraşı içinde olmamız gerekiyor” dedi. Güleç bisikletlerin hayırlı olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı. Konuşmaların ardından, Artvin il genelinde ilköğretim öğrencilerine dağıtılacak olan 290 adet bisikletin bir bölümü, Artvin Valisi Kemal Cirit ve protokol üyeleri tarafından il merkezindeki okullarda öğrenim gören öğrencilere verildi.

Tören boyunca sağlık panayırında kurulan stantlarda sağlık çalışanları tarafından ziyaretçilere bilgilendirmeler yapıldı. Halk sağlığı standında protokol üyelerinin kan şekeri ölçümü yapılarak “hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme kültürünün modern toplum için en önemli halk sağlığı problemi durumunda olduğu vurgulanarak bisiklet kullanımının fiziksel aktiviteyi artırmada, obezite başta olmak üzere birçok hastalıkla mücadelede en etkin araçlardan biri olduğunu vurgulandı.

Etiketler: » »
Share
642 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
#

Bisikletler Sahiplerine Kavuştu” için 1 yorum

  1. ALİ VELİ : diyor ki:

    BU BİSİKLET DAĞITIMI TAM BİR FİYASKO ÇIKIŞTIR. ÇÜNKÜ ADI GEÇEN İHTİYAÇ SAHİBİ KİŞİLER YARDIMDAN FAYDALANAMADILAR. TRİBÜNLERDEN ATLAYAN ÇOCUKLAR GELİP ALDILAR. İSMİ OLAN ÇOCUKLAR İSE AĞLAYARAK DÖNDÜLER. YAZIK DEĞİLMİ? BENCE BU HATA BİRAN ÖNCE DÜZELTİLMELİ