logo

Bir Yetime Aile Olmak

Artvin İl Müftülüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa öksüz ve yetimleri korumak, kollamak, toplumda yetimler konusunda bir farkındalık oluşturabilmek amacıyla ‘Bir Yetime Aile Olmak’ konulu panel düzenlendi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür merkezinde düzenlenen panele İl Müftüsü Kemal Uçkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Oğuzhan Bayraktar ve Merkez Vaizi Ayşenur Avcı konuşmacı olarak katıldı.

Panel Halit paşa Camii İmam Hatibi Uğur Akan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.  İl Müftüsü Kemal Uçkun’un açılış konuşması ile devam eden programda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Koruyucu Aile hakkındaki sunumu izletildi. Çocuk Esirgeme Yurdu’nda çekilen ‘Ekmek’ adlı kısa filmin izlenmesinin ardından panele geçildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl müdür yardımcısı Oğuzhan Bayraktar, kanuni ve hukuki yönden koruyucu aile olabilmek için hangi süreçlerden geçildiğini, bilinmesi gerekenleri anlattı.

Müftülük temsilcisi ve merkez Vaizi Ayşenur Avcı ise, ‘Koruyucu Aile’ olmanın dini boyutunu Kur’an ve Sünnet ışığında ele aldı.

 

Etiketler: »
Share
852 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?