logo

Bilim Şenliğinde Renkli Görüntüler

 

Borçka Milli Eğitim Müdürlüğünün 2014 – 2015 Eğitim – öğretim yılı sosyal ve kültürel etkinlikler programı çerçevesinde Borçka Yeniyol Orta Okulu öğrencileri tarafından Bilim Şenliği gerçekleştirildi.

Öğrencilerin, “Beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız, Laboratuarlarda sabahlayın kahvelerde değil. Bilim ağartsın saçlarınızı, kitaplar, Ancak böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar” Projesi kapsamında hazırladıkları eserlerini Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu çok amaçlı salonunda kurdukları stantlarda tanıtmaları ile gerçekleşen şenlik büyük beğeni topladı.

Öğretmenlerinin rehberliğinde yeni şeyler ortaya koyma heyecanı ile becerilerini sergileyen öğrenciler katılımcılara hazırladıkları, tiyatro ve deneylerini ve projelerini tanıtarak sağlayacakları faydaları anlattılar. Borçka Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır, ”öncelikle öğretmen ve öğrenci arkadaşlarıma, kısıtlı imkanlar ile sergiledikleri deneyler için teşekkür ediyorum. Bu aktiviteler, ilerleyen günlerde hızla yayacaklarını ve güzel şeyleri icra edeceklerine benim güvenim tamdır. Önümüzdeki haftalarda İstiklal Marşı okuyuşunda birinci gelen öğrencimiz Artvin genelindeki yarışmayı bu salonda yapacağız. İçinde bulunduğumuz salonu bize tahsis eden Okul Müdürü Muhammet Ardıç’a, Kaymakam Şakir Öner Öztürk’e, Belediye Başkanı Aslan Atan’a çok teşekkür ediyorum” dedi. Program konuşmalar sonrası birbirinden ilginç deney gösterileri ile devam etti.

Bilim Şenliğine, Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkanı Aslan Atan, Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Muhammet Çakmak ve Mustafa Kalender, İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, Jandarma ve Piyade Bölük komutanı, Emniyet amiri, okul müdürleri ve aileler katıldı.

Share
857 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?