logo

Beşiktaşlı Taraftarlar Atatepe’de Şampiyonluğu Kutladı

Artvinli Beşiktaşlı taraftarlar şampiyonluk kutlamasını Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin önünde gerçekleştirdi.

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Osmanlıspor’u 3-1 yenen Beşiktaş, 2015-2016 sezonunun şampiyonu olmuştu. Beşiktaş ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesi Artvinli siyah beyaz renklere gönül veren taraftarları da sevinci boğmuştu. Şampiyonluk kutlamalarını 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na denk getiren Artvinli Beşiktaşlı taraftarlar görkemli bir kutlama şöleni düzenledi. Artvinli Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği öncülüğünde gerçekleşen kutlamalar araç konvoyuyla başladı. Siyah, beyaz renkler bürünmüş araçlarıyla, Otobüs terminaline toplanan taraftarlar, çok sayıda araçla  konvoy oluşturarak şehir turu attılar. Daha sonra Atatepe’ye giderek Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelini ziyaret ettiler.

Çok sayıda Beşiktaşlının bir araya geldiği şampiyonluk kutlamalarında siyah beyaz formaları ve şampiyonluk Bayraklarıyla Ata’nın huzurunda bol bol fotoğraf çekindiler.

Dernek Yöneticisi Turgut Gümrükçü burada yaptığı açıklamada; “merhaba yüreği Beşiktaş ve Atatürk sevgisi dolu Artvinliler. Size Aşktan vefada, sevgiden bahsetmeyeceğim. Zaten Beşiktaşlısınız, busene o sene bundan sonra her sene… Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı ulusal kurtuluş, mücadelesinin 97’inci yılı kutlu olsun. Türk sporunun gelişiminde Atamızın  hizmetinde olan Beşiktaş camiası için bugün çok daha anlamlı ve gurur verici bir gündür. Siyerek Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu saha sonra ise istiklal marşı ile program devam etti.

Havai fişeklerin atıldığı şarkıların söylendiği gecede siyah beyaz renklere gönül veren Artvinli taraftarlar doyasıya eğlendiler.  Çocuklarıyla kutlamaya gelen aileler şampiyonluk zaferlerini hep birlikte yaşadılar.  Programa katılan minik Beşiktaş taraftarları 1.5 yaşındaki Kağan Tek ve Elvin Demir programın ilgi odağı oldular. Minik Beşiktaş formalarını üzerlerine geçiren yavru kartallar her ne kadar niçin sevindiklerini anlamasalar da şampiyonluk kutlamalarına eşlik ettiler.

Gecenin son bölümünde Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli önünde toplanan taraftarlar anı ölümsüzleştirdikten sonra dağıldılar.

 

Etiketler: » » » »
Share
637 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?