logo

06 Eylül 2015

Beşiktaş’ın Yardım TIR’ı Hopa’ya Geldi

Tarihinin en büyük felaketini yaşayan Hopa halkına destek için Beşiktaş’ın başlattığı ‘Hopa’nın gücüne güç kat’ kampanyasına ilgi büyük oldu.     

      

Beşiktaş Taraftarları, duyarlı vatandaşlar, Kartal Yuvası’nın, ayrıca sponsor ve lisansiyerlerinin destekleriyle toparlanan yardımlar Beşiktaş TIR’ıyla Hopa’ya geldi ve Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve yetkililere teslim edildi.

Derneklerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Selçuk Kaynarkan ile birlikte içinde çeşitli kuru gıda ve temizlik malzemeleri bulunan TIR Hopa’ya geldi.

Teslim törenine Kartal Yuvası’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kocadağ ile birlikte kulüp yetkilileri katıldı. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de teslim törenine katılırken  “dayanışma örneği” sergileyen Beşiktaş’a teşekkür etti.

Teslim töreninde Emre Kocadağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:”Burada çok büyük bir doğa olayı yaşandı. Beşiktaş tarihinde olduğu gibi, kimin ihtiyacı varsa onun yanında olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir. Türkiye’nin en Batısından en Doğusuna, dün Soma’da olduğu gibi bugün Hopa’dayız… Yaraları sarabilmek için bir nebze yardımımız olabilirse bu bizi çok mutlu eder. Beşiktaş, Türkiye’nin en büyük camiasıdır, kulübüdür. İşte bu büyüklük böyle günlerde meydana çıkıyor. Hopa’ya Başkanımız Fikret Orman ve Yönetim Kurulumuzun, taraftarlarımızın selamını ve yardımlarını getirdik. İnşallah Allah bir daha bu coğrafyaya böyle kötü günler göstermez. Kayıplar için Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum.”

Beşiktaş yardım TIR’ı ile birlikte Hopa’ya gelen kulüp yetkilileri Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı makamında ziyaret ederek üzüntülerini dile getirdi, hayatını kaybedenler için başsağlığı dilediler.

Ziyarete Hopaspor Başkanı Nedim Koyuncu’ da katıldı. Beşiktaş yöneticileri ziyaret sırasında başkanlara Beşiktaş formalarını da hediye ettiler.

Kulüp yöneticileri daha sonra üç kişinin yaşamını yitirdiği Kara ailesine de ziyarette bulunarak, sabır ve başsağlığı dilediler.

Beşiktaş yöneticileri daha sonra Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Hopaspor Başkanı Nedim Koyuncu ve Av. Muhammet Altunal’ında katılımı ile yardım TIR’ında bulunan malzemeleri Hopa Spor tarafından tahsis edilen depoya indirilmesine yardım ettiler.

Share
794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?