logo

Belediyeden İşçilerine Yüzde 12 Zam

Artvin Belediyesi bünyesindeki işçilerle   toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

Artvin Belediyesi, işçileriyle ikinci kez yaptığı toplu iş sözleşmesi ile bedenen çalışan işçisine yüzde 12, büroda çalışan işçisine de yüzde 11 zam yaptı. Artvin Belediyesi 2 yıl içerisinde yaptığı iki zamla işçisine Türkiye ortalamasının üzerinde bir gerçekleştirmiş oldu.

Artvin Belediyesi önünde gerçekleşen toplu sözleşme törenine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Genel İş Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin, Belediye Başkan Yardımcıları Aydemir Akköy ve Erkan Yazan, Daire birim müdürleri ile işçiler katıldı.

Toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, her zaman çalışanın hakkını korumaya ve vermeye özen gösterdiklerini belirtti.

2 yıldır birlikte çalıştıklarını söyleyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ Bizim muhabbetimiz, sevgimiz şehrimize olan sevgimizdir, sizlerde bu şehrin parçasısınız, birlikte çalışıyoruz bu bizim emeğe olan saygımızdır” dedi.

Civardaki bütün Belediyelerden daha fazla zam verdiklerini vurgulayan Başkan Kocatepe, “ Dışarıda çok zor şartlarda çalışan işçilerimizin hakkını ne yüzde 12 ile nede yüzde 60 la ödeyebiliriz ama en nihayeti verebileceğimiz parayı söylemeliyiz. Özellikle bedeniyle dışarda çalışan kardeşlerime, yağmur çamur demeden, kar kış demeden daha iyi yaşanılabilir bir Artvin yaratma çabalarından dolayı teşekkür ediyor, onları alkışlıyorum. Büroda çalışan kardeşlerimizede bir şey demiyoruz ama biz büroda çalışanlar bedenen çalışanlara göre daha iyiyiz, rahatız” diye konuştu.

“İşçimizin Hakkını, Alınteri Kurumadan Veririz”

Başkan Kocatepe, imkanları doğrultusunda bu yıl içeride çalışan işçilere yüzde 11, bedenen çalışan işçilere yüzde 12 zam yaptıklarını ve bu zammın Türkiye ortalamasının üzerinde bir zam olduğunu söyledi.  Ekonomik imkanların artığı sürece işçilerinde pastadan pay alma hakkının artacağını vurgulayan Kocatepe, Hz. Muhammed’in ‘İşçimizin Hakkını, Alınteri Kurumadan Veririz’ sözünü yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Toplu sözleşmede duygularını ifade eden Genel İş Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin, 2’ci kez toplu iş sözleşmesini imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, anlayışlı bir sözleşme yaptığı ve ‘İşçimizin Hakkını, Alınteri Kurumadan Veririz’ mantığıyla hareket ettiği için tüm işçiler adına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkür etti.

Bilgin toplu sözleşme imza töreninde yaptığı konuşmada bu yıl geçerli olmak üzere bir yıl için içerde çalışan Belediye İşçilerine bürüt yüzde 11, dışarıda çalışan Belediye işçilerine yüzde 12 zam yapılacağını söyledi. Bilgin mevcut şartlarda iyi bir sözleşme imzalandığını da ifade ederek bu toplu iş sözleşmesinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmesi imzalanıp hep birlikte halay çekilerek toplu iş sözleşmesi kutlandı.

Share
651 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?