logo

Belediyeden 18 Mart Programı

 

Artvin Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale gününün anlamı ve önemine uygun bir program düzenliyor.

18 Mart 2015 Çarşamba günü Valilik tarafından düzenlenen resmi programlar ardından Artvin Belediyesi çok farklı bir anma programı organize ederek tüm halkı saat 12.00 de valiliğin önüne davet ettiğini açıkladı.

Programla ilgili açıklamada bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 18 Mart Çarşamba günü saat 12.00 da Valilik önünde Çanakkale Şehitlerini anma programı düzenledikleri söyleyerek; “Çanakkale resmi programın ardından Valiliğin önünde, Çanakkale savaşını anlatan resimlerden oluşan büyük bir arka branda önünde kuracağımız canlı siper, mevziler şehit düşen askerler, Koca Seyit gibi farklı bir konseptle o günün ruhuna uygun bir program düzenliyoruz” dedi.

O günün birazda olsa hissiyatını anlamak amacıyla Çanakkale de savaşıp şehit düşen askerlerimizin yediği öğlen yemeği menüsünü dağıtacaklarını belirten Kocatepe, “ Valiliğin önünde yapacağımız etkinlikte gelen misafirlere Üzüm Hoşafı, Buğday Çorbası ve Buğday Ekmeği dağıtacağız. Mutlaka o cephede şehit düşen dedelerimiz vardır. Resmi kayıtlarda Artvinli 10 kişi görünüyor ama biliyoruz ki bu sayı daha çok fazladır. Bizde hem dedelerimiz hem de tüm şehitlerimiz anısına farklı bir anma ile oradayız. Özellikle milli ve manevi günleri kutlaması noktasında Artvin Belediyesi diğer belediyelere de örnek olabilecek özel kutlamalar yapıyor. Bunun bir örneğini 7 Mart Kurtuluş günümüz de gördük. Bunları inşallah 23 Nisan, 19 Mayıs’ta da göreceğiz. 18 Mart programımız da göreceksiniz” ifadelerine yer verdi.

ABBB

Share
524 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?