logo

Belediye Personeli Bahar Aile Pikniğinde Buluştu

Artvin Belediyesi çalışanları 1 Mayısı Kafkasör’de aileleriyle birlikte piknik yaparak horon oynayarak kutladı.

Kocatepe; “Artvinli 1 Mayısı kutlarsa işte böyle kutlar. Kafkasör’de ormanın içerisinde yeşilin ortasında tulum eşliğin horon oynayarak insanca kardeşçe kutlar”dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, sosyal belediyecilik anlayışıyla göreve geldiği günden bu yana özel gün ve gecelerde gündem oluşturan programlarla Artvin halkına yenilikleri yaşatmaya devam ediyor. Bunun bir örneğini de 1 Mayıs İşçi bayramında çalışanlarıyla ve aileleriyle birlikte Kafkasör Belediye sosyal tesislerinde düzenlenen Bahar Şenliği Pikniğinde gösterdi.

Artvin Belediyesi tarafından organize edilen Kafkasör yaylasında düzenlenen “Artvin Belediyesi Çalışanları 1 Mayıs İşçi Bayramı Bahar Aile Pikniği” ne katılım oldukça yoğundu.

Pikniğe gelen vatandaşlara Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi hanımefendi Hacer Kocatepe tarafından Kavurma ve Pilav ikram edildi.

İkramların yenilmesi ardından sunucunun mikrofonu almasıyla program başladı. İlk olarak belediye çalışanlarından sesi güzel olanlar şarkı söyledi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, günün anlam ve önemini belirten konuşmasına   “Gönül ne kahve ister ne kahvehane gönül bir dost ister kahve bahane” sözüyle başladı.

Kocatepe, Göreve geldikleri günden bu zamana kadar aile pikniği organize etmek istediklerini belirterek kısmet bugüneymiş dedi. Kocatepe ” Çalışanlarımız eşleriyle, çocuklarıyla, yakınlarıyla birlikte bir gün dinlenenlim ailelerimiz birbirlerini tanısın daha rahat bir ortamda “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ” sözünün gereğini yerine getirelim istedik. Geçen haftaki birim amirleri toplantısında karar adlık 1 Mayıs Emekçilerimizin, işçilerimiz bayram günü olsun dedik. Aslında programımız sabah kahvaltısı ile başlayacaktı fakat Selim başkanımız şehirde kutlama yapılacağını söyledi bizde onun için öğlenden sonraya erteledik. Gördük ki öğlenden sonrada olsa gerçekten amacımıza ulaştık, burada kardeşlerimizle birlikte olduk. Bir yıldır birlikte çalışıyoruz. Kendi imkânlarımızı zorlayarak emeğin, hakkın yanında olmaya gayret ediyoruz, çükü biliyoruz ki en tehlikeli hak kul hakkıdır. Bizim inancımız çalışanın anlının teri kurumadan verebilmektir.  Şimdiye kadar kendi imkânlarımız ölçüsünde bunu vermeye gayret ettik. Bu işin adına ne derseniz deyin. İster siyaset deyin isterseniz insan hakkı, vicdan, inanç deyin ama bunu yapmak bizim görevimizdi. Sizden de buna karşılık her zamankinden daha %14 fazla çalışmanızı istedik ve bunu da başardınız. Yavaş yavaş performansımız da artırıyoruz. Bugün sizlerle birlikte olmak istedik. “BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ, BİRLİKTE EĞLENİYORUZ” “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ” gibi sloganları yüreğimizdekilerini yazdık. Horon oynayarak, eğlenerek 1 Mayısı kutlayayım. Artvinli 1 Mayısı kutlarsa işte böyle kutlar. Kafkasör’de ormanın içerisinde yeşilin ortasında tulum eşliğin horon oynayarak insanca kardeşçe kutlar“dedi.

Ardından teşekkür konuşması yapmak için  DİSK Hizmet İş Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin’e mikrofon uzatıldı. Selim Bilgin yaptığı konuşmada, 1 Mayıs Çalışanların emekçilerin bayramını kutlayarak sözlerine başladı. Bilgin;” Artvin’in şöyle bir özelliği var. Değişik düşüncelere sahip dostlarımız, arkadaşlarımız var buda olacakta. Buradakilerin, burada olamayıp da yüreği burada olanların tek bir düşüncesi tek bir partisi var oda Artvin Partisidir. Geçtiğimiz yıl yerel seçimler oldu. Yerel seçimler sonucu sayın belediye başkanımız Mehmet Kocatepe’ye Artvin halkı oy vererek bayrağı teslim etti.  Benim gördüğüm bir yıl içinde başkanımız bu bayrağı en güzel şekilde hizmet ederek ileriye götürdü. Bunun yanın da ben sendikacı olarak birçok belediye başkanıyla görüşmelerimiz oluyor fakat Mehmet Kocatepe gibi iletişimi en açık, vicdan sahibi, temiz kalpli bir belediye başkanımız olduğu için çok şanlıyız. Başkanımıza bütün belediye çalışanlarımız adına bizlere göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Tabiî ki bizde bir işçi emekçi temsilcisi olarak zaman zaman belediye başkanımızın kapısını aşındırıyoruz. Ne zaman gitsek bizi hoşgörüyle karşılamış ve ne zaman telefonla görüşsek ilgilenmiştir. Bir yıl içerisinde işçiden ilgi ve desteğini esirgemeyen bir belediye başkanı gördük, bundan sonrada aynı şekilde emekçi arkadaşlarımız haklarını bir fazla daha alsın diye en az bizim kadar dert edinen bir belediye başkanımız var “dedi.

Konuşmaların ardından Artvinli sanatçı Cemal Çayırcı namı diğer Vira Cemal yaklaşık 2 saatlik konser vererek horonlarla, halaylarla katılımcılara doyumsuz anlat yaşattı.

Piknik alanında çocuklarda içinde kurulan şişme oyun parkı ve asılan pankartlarda ki “ EMEĞİNİZE, HİZMETLERİNİZE, FEDAKÂRLIĞINIZA, YÜREĞİNİZE, TEŞEKKÜRLER.” BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ, BİRLİKTE ÇALIŞIR BİRLİKTE EĞLENİRİZ.” anlamlı yazılar gözlerden kaçmadı.

ABBB

Etiketler: »
Share
1326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?