logo

Belediye Hizmet İçi Eğitim Seminerlerine Başladı

 

Artvin Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen kültür etkinliği programına konuşmacı olarak katılan Ramazan Varol, ”Aile İçi İletişim ve Mutlu olmanın sırlarını” anlattı.

Artvin Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Belediye bünyesinde çalışan personeline ve ailelerine yönelik kültür etkinliği programı kapsamında kişisel gelişim ve Aile İçi İletişim konulu seminer organize edildi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Ali Nihat Gökyiğit Kongre merkezinde düzenlenene seminere, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi hanımefendi Hacer Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, Belediye Birim müdürleri, amirleri çalışanlar ve eşleri katıldı.

NPL ve Hipnoz alanlarında uzmanlık eğitimleri veren yazar, eğitmen ve ayrıca aile danışmanlığı yapan kişisel gelişim uzmanı Ramazan Varol, İlk gün belediye personeline yönelik kurum aidiyetlerini güçlendirici, çalışma azmi ve motivasyonlarını artırıcı, hizmet bilinçlerini güçlendirici konular hakkında bilgiler verirken ikinci gün ise ,”Aile İçi İletişim ve Mutlu olmanın sırları” konusunda katılımcılara bilgilerini paylaştı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kültür Sosyal İşler Müdürü Hamdi Özder,  Eğitimci Yazar Ramazan Varol’u konuşmacı olarak getirme düşüncesini Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye ilettiklerini ve Başkan Kocatepe’nin bizzat Ramazan Varol ile görüşme neticesinde Artvin’e gelmeyi kabul ettiğini belirterek konuşmacı Ramazan Varol’a ve Başkan Kocatepe’ye teşekkür etti.

Sunumu için sahneye davet edilen Ramazan Varol, iki dakika tebessümün vücutta ki bütün hücreleri harekete geçirerek mutlu olunduğunu söyledi.

Konuşmasını, örneklerle ve uygulamalarla süsleyen, Ramazan Varol Ailenin içerisine anlam yüklemek gerektiğini belirterek Ailenin içerisindeki her bir bireyin aslında Allah’ın bir emaneti olarak ona verildiğinin kavranması gerektiğinin altını çizdi.

Vücudumuzdaki her hücrenin “bilinçli” olduğunu ve bizim o hücrelerle bir aile olduğumuza değinen Eğitimci-Yazar Ramazan Varol “Vücudumuzda 100 trilyon hücre ile sağlıklı ve pozitif iletişim kurduğumuzda iç bütünlüğümüzü sağlarız. Bu bütünlük ise tutarlılık ve dürüstlük olarak dışa yansır” dedi.
Bir insanın beyni kirlenmişse, gözünden ve kulağından giren, temizde olsa beyinde kirlenecektir. Beyinde kirlenen dilden kirli çıkacaktır. Çok değer verdiğim arkadaşlarla bir araya geldiğinde dile getirdiği önemli bir konuya değinen Varol: “Şükür içinde olmayan bir insan mutlaka şikâyet içinde olur.” Bu yüzden şükür ve şikâyet duygusunu çok iyi değerlendirmek gerekir. Eğitimlerimde; eşinden, yaşadıklarından şikâyet eden insanlara: “Peki yaşadıklarından, eşinden memnun olduğun, teşekkür edeceğin 5 şey söyler misin? “dediğimde o zaman gündem birden değişiyor ve şükür bakış açısı hâkim oluyor.” diye konuştu

Konferans sonunda Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yazara çiçek ve Artvin’i tanıtan içerisinde kitap dergi cd bulunan paket takdim etti.  Hediye takdimi ardından kısa bir konuşma yapan Başkan Kocatepe, Personel için seminerler devam edeceği gibi halka yönelikte konferanslar düzenleyeceklerini belirterek konuşmacıya ve katılımcılara teşekkür etti.

Ramazan Varol daha sonra kitaplarını imzaladı.

ABBB

Etiketler: » » »
Share
2027 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?