logo

Belediye Halk Otobüsleri Hizmete Başladı

Artvin belediyesi şehir içi otobüs işletmesi bünyesinde hizmete giren 2 Belediye otobüsü Halit Paşa meydanında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Halit Paşa Meydanında Gerçekleşen Açılışa Artvin Valisi Kemal Cirit, Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gencay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ülke için çok önemli bir gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve gençlik spor bayramında Artvin için yıllardır özlemini çektiği önemli bir hizmeti şehre kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Hizmete giren otobüslerin özellikle dezavantajlı yaşlılar, engelliler ve gazi yakınlarının hizmetinde olduğunu ifade eden Başkan Kocatepe, “ geç kalan bir çalışmaydı ama 15 günde bir açılış sözümüzü tutmak amacıyla bekledik. Bugün hizmete giren araçlarımız Köprübaşı – İskebe arasında 45 dakikada bir hizmet verecek. Belediye Toplu Taşıma Halk Otobüsleri şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Kocatepe, “Artvin’e Sevdamız Yaptığımız Hizmetle Ölçülür”

Artvin’e sevdanın hizmetle ölçüleceğini belirten Kocatepe bu aşkın, bu sevdanın meyvelerini vermeye başladığını ve daha güzel işlerle hizmet etmeye devam edeceklerini dile getirdi

Kocatepe konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Peygamber efendimiz buyuruyor ki ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır’ yine ulu önder Atatürk diyorki ‘memleketi ne kadar seviyorsanız o kadar hizmet ediyorsunuz’.  Bizde dedik ki Artvin’e sevdamız hizmetle ölçülür. İşte bu aşkın meyveleri bugünler de  yavaş yavaş meyvelerini veriyor. İnşallah daha güzel hizmetlerle, açılışlarla sizlerle birlikte olacağız. Önümüzde ki günlerde 5 okulumuzun bahçelerine yaptırdığımız kauçuk zemin ve açık spor alanlarının açılışı ve sonrasında da seçimlerde verdiğimiz prestij, bir numaralı vadimiz olan Çoruh Park hizmete hazır onu sizlerin hizmetine açacağız. İnşallah yıl sonuna kadar daha birçok açılışta birlikte olacağız. Bütün bu hizmetlerde emeği geçen hükümetimize, burada ki mesai arkadaşlarımıza, otobüslerimizi bize veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş abimize teşekkür ediyoruz.

Yaptığımız hiçbir hizmet Artvin’de yaşayan hiçbir vatandaşımızın ve esnafımızın en ufak bir zarar göreceği hizmet değildir. Bizler bütün çalışmalarımızı en ufak ayrıntılarına kadar hesaplayarak yapıyoruz.”

Artvin Valisi Kemal Cirit’te Artvin Belediye başkanlığının güzel bir hizmetiyle daha bir araya geldiklerini belirterek “ Şehir içi ulaşımı katkı sunacak bu projeyi bizlerde önemsiyoruz. Kazasız belasız olması temennisiyle bu toplu taşıma araçlarımızın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler: »
Share
1714 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?