logo

Belediye Basketbol Takımı Ankara’da Galip

basketbol (1)

 

EBBL Basketbol liginde 24 haftasın da Artvin Belediye Basketbol Takımı Deplasmanda Ankara Başkent’ti 12 sayı farkla 64-76 yenerek averajla 3.sıradaki yerini korudu.

Ankara Arena kapalı spor salonun da oynan maçı Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Emekli Albay Hüseyin Işık, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Genel Direktörü Ali Sosanoğlu, BOTAŞ Eski Genel Müdürü Mustafa Bilgin, Artvin Gençlik Spor Eski çalışanlarından Ali Yıldırım, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı ve Basketbol Takımın Kulüp Başkanı Zafer İnce ve çok sayıda taraftar izledi.

Maça etkili başlayan Temsilcimiz olurken Arkasına aldığı seyirci desteğiyle de hayli hırslı başladı maçın başından beri üstün oynayan ekibimiz ilk yarıyı 35-30 önde kapatmasını bildi.

İkinci yarıya da etkili başlayan temsilcimiz 4.Peryotde farkı açmaya başladı ve sahadan 76-64 galip ayrılırken averajla 3.sıradaki yerini korurken artık 24 Mart 2015 Salı günü oynanacak Karamürsel Gençlik maçına çevirdi.

Maçın ardından açıklama yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; “Basketbol Takımımız Ankara’ya indikten sonra bizi yalnız bırakmayan Emekli Albay Hüseyin Işık, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Genel Direktörü Ali Sosanoğlu, BOTAŞ Eski Genel Müdürü Mustafa Bilgin, Artvin Gençlik Spor Eski çalışanlarından Ali Yıldırım’a çok teşekkür ederim” diyerek “bu takım şampiyonluğu hak ediyor” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Kulüp Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce ise; “Ankara’ya geldikten sonra bizi yalnız bırakmayan tüm Artvinli hemşerilerimize ve ayrıca özellikle Ali Sosanoğlu’na çok teşekkür ederim bize büyük güç verdi. Maç öncesi bizi asla yalnız bırakmadı, antrenmanımızı bile kaçırmadı, sporcularımıza maç sabahı kahvaltı ve maçtan sonra yemek yedirdi. Hatta bileğinden sakatlanan oyuncumuz Kamer’i maç sonun da milli takım Doktoruna gösterdi ve Milli takım masörüyle görüşerek tedavisine hemen başlandı. Bu yüzden Ali Sosanoğlu’na çok teşekkür ediyoruz ayrıca bürokraside Artvinli hemşerilerimiz olması bize büyük güç veriyor. Bu yüzden Ali Sosanoğlu’nun daha iyi yerlere gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Sözlerimi şu şekilde bitirmek istiyorum, bu takım 6 aylık takım şuanda şampiyonluk yolun da yolumuza devam ediyoruz inşallah Salı Günü Karamürsel Gençliği de yenip gruptan çıkmayı garantilemek istiyoruz” dedi.

 

Share
2836 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?