logo

Belediye Başkanı Artvin’in Çehresini Artvin Halkının Desteği İle Değiştirdi


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

30 Mart 2014 yılında Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kocatepe ile çok hizmet almasına rağmen daha fazlasını haklı olarak istiyor. Çünkü yıllarca ihmal edilmiş bir il. Öyle ki bu ildeki yerel yöneticiler şunu demişlerdi ve bende kulağımla duymuştum “Artvin’e çöp, su ve altyapı hizmetlerinden başka birşey yapılamaz” . Ama Kocatepe her alanda yaptığı hizmetlerle bu düşünceyi kırdı ve Artvin’i imar etmeyi başardı.

İnsan unutkanlığı ile bilinir. Unutulan hizmetleri sizlere hatırlatma babından ve fazla söze gerek duymadan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ekibinin seçildiği yıldan bugüne kadar kazandırdığı hizmetleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

KOCATEPENİN ARTVİNE YAPTIĞI HİZMETLER

İmar planı yapımı, Kafkasör yolu genişlemesi, asfaltlama ve bariyer yapımı, Çoruh Park hizmete alınması, Atatepe yolu genişleme, asfaltmala ve bariyer yapımı , İsmet Acar Bulvarının hizmete alınması, Kadir Topbaş Bulvarının hizmete alınması , Trafik Güvenlik aynaları hizmete alınması , Yeni Mahalle – Çayağzı Mahallesi Bağlantı Yolu nun hizmete alınması , Semt Pazarı yapımı , Atatepe- Şara Bağlantı Yolunun hizmete açılması , İçme suyu projesi devam etmesi , Yeni Mahalle Yürüyüş Yolu hizmete alınması , Asfalt planeti kurulması , Yeni mahalle yol düzenlemesi yapılması , Halitpaşa meydan düzenlemesi ve Halk Oyunları Heykeli yapılması , Atapark çevre düzenlemesi ve aydınlatma işinin hizmete alınması, Park çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları yapılması , Haybulans( Hayvan Ambulansı) hizmeti, Seyir Terasları yapılarak hizmete alınması , Çöp transfer merkezinin hizmete alınması , Çöp depolama alanı yapımı , Kültür Sokağının hizmete alınması , Mezbahane nin yapılması , Hayvan Pazarı nın kurulması , 50 bin m3 taş duvar 4 m3 perde duvar yapımı , Semt Konağı yapımı , Okul bahçeleri kauçuk zemin döşenmesi , Merdiven çalışmaları nın yapımı , Taş düşmeleri ile beraber 20 bin m2 tel örgü yapımı , Yürüyen Merdiven nin yapımı , Dolmuş durakları yenilenmesi ve yeni duraklar konulması , Sağlıklı yaşam merkezinin kurulması , Engelsiz Yaşam Parkı yapımı , Hal ve Toptancılar Deposu , Hanımlar Lokali nin yapımı , Şefkateli , Evde Temizlik ve Bakım Hizmetleri , Aş Evi , Engelsiz Yaşama Kültür Sanat Merkezi , Hoş Geldin Bebek projesi , Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi , Cenaze hizmetleri , Kafkasör Festivali Dünya Markası Haline Gelmesi , Altın Boğa ve Doğa Filmleri Festivali , Konserler söyleşiler , 7 Mart Artvin Kurtuluş günü etkinlikleri , 18 Mart Çanakkale Anma Etkinlikleri , Ramazan iftar çadırları , Kandil Simidi ikramı , Basketbol takımımız 1. Ligde , Spor organizasyonları , Makine Parkımızı Güçlendirdik , Halk otobüsleri , İtfaiye Hizmet Binası , Mahalle arası yolların genişletilmesi , Ham yollar açılması , Efkar yanı otopark yapımı , Kadir Topbaş Bulvarı üzeri otopark yapım , ve 7 Mart Okulu – Habazoğlu bağlantı yolu yapımı.

Yaklaşık altmış adet hizmetin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ekibi, Artvinlilere hizmet sunması ile Artvin’de yaşayan her bireyin yaşam kalitesinin artmasını sağladı.

Yaptığı hizmetlerle her bir Artvinlinin gönlünü ve duasını kazanan Başkanı mensubu olduğu Ak Parti Yönetilcileri tekrardan aday göstererek halkın beklentisine cevap verdi . Yerel Seçim Çalışmalarına seçildiği günden itibaren başlayan Kocatepe, 31 Mart 2019 seçimlerine de vites artırarak kazanmanın ve Artvin’e hizmet etmenin hesabı içeresinde. Bize de Kocatepe’ye “yolun açık olsun” demek düşüyor.

Artvin’e Hizmetleri için Başkan Mehmet Kocatepe’ye, belediye meclis üyelerine , belediye ekibine ve en önemlisi onu aday gösteren Ak Parti camiasına teşekkür ederiz.

Share
321 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir çuval para ile bir ekmek?

  22 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  “Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa” ve eş anlamlısı “Sen dede ben dede, bu atı kim tımar ede” Herkes kendisini buyurucu durumda görürse, iş yapmakla yükümlü saymazsa ortadaki işi kim yapar? Kişi, üzerine düşen işten kaçmayıp onu yapmalıdır. Herkes işini bir kenara bırakıp keyfini düşünürse işler ortada kalır, bir sonuç alınamadığı gibi iş düzeni de bozulur, karışıklık çıkar, tatsızlık başlar. Herkes masabaşı iş yapmak isterse tarımı kim yapacak, üretimde kim bulunacak? Kaynak: http://ozellestirme.net/wp-content/uploads/2013/07/isci-memur-...
 • Niçin Yeşilçam ismi?

  21 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    1.Giriş Yeşilçam, İstanbul'un Beyoğlu semtinin Taksim'e yakın bir kısmında yer alan bir sokak.1980 öncesinde film film şirketlerinin çoğunluğunun yazıhaneleri bu sokakta bulunduğu için Türk sinemasının kısaca Yeşilçam olarak anılmasını sağlamıştır. Sihirli Perde olarak da tanımlanan sinema Türk insanının hayatına ilk kez 14 Kasım 1914’te girmiş. 1914 senesi, Yeşilçam’ın doğuş yılı olarak düşünülür; çünkü ilk film olan “Himmet Ağa’nın İzdivacı” bu yıl içinde çekilmiştir. I. Dünya Savaşı yüzünden filmin oyuncuları askere alınır, bu yüzden film ...
 • Mal bulmuş Mağribi gibi (sanki çok iyi bir şey bulmuş gibi)

  16 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Açgözlü, sonradan görme insanları betimlemek için kullanılan bir deyimdir. Mal bulmuş mağribi gibi deyimi medyada daha çok tartışmalarda fikri saldırının nitelendirilmesi için kullanılmaktadır; “mal bulmuş Mağribi gibi saldırmak” ve “mal bulmuş Mağribi gibi atlamak”. Bir kimseye saldırmak için sebep bulamayan ama karşı tarafın ufak bir hatası olunca saldıranların durumu “mal bulmuş Mağribi gibi saldırmak”  şeklinde ifade ediliyor. Bir tartışmada savunacak bir söz bulamayan kimseler  eline küçük bir delil geçince çok büyük delil gibi sarılma ...
 • Bir anonim şirkette Hakkı’ya verilen olumsuz emirler

  12 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    *genel kurula katılma hakkı*genel kurulda konuşma hakkı*öneride bulunma hakkı*bedelsiz payları edinme hakkı*tesislerden yararlanma hakkı Hakkı ismindeki bir anonim şirket ortağı buradaki hak kavramını Hakkı olarak algılarsa genel kurula katılmayacak, genel kurulda konuşmayacak, öneride bulunmayacak, bedelsiz payları edinmeyecek, ve tesislerden yararlanmayacaktır. Şimdi okur yazar olduğuma bakmayın. İlkokul üçüncü sınıfa kadar ben de Türkçe’mizin azizliğine uğradığım için doğru düzgün okumayı bilmezdim. Sınıf arkadaşlarım bülbül gibi okurken b...