logo

Bayraktutan’dan Cerattepe Vurgulu 7 Mart Mesajı

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 7 Mart Artvin’in Kurtuluşu’nun 95.yılı münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında Cerattepe’ye vurgu yaptı.

CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan mesajında; “ Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü her yıl olduğu gibi bu yılda Artvin’de ve Artvinlilerin yaşadığı tüm coğrafyalarda büyük bir coşkuyla, büyük bir heyecanla kutlanmaktadır.

7 Mart; bir işgalin ve tabi ki kurtuluşun adıdır. Tarih boyunca Artvin ve çevresi binlerce yıl egemen güçlerin hedefi olmuştur. Artvin bulunduğu konum itibari ile stratejik bir öneme sahiptir. Artvin’inin taşıdığı önem tıpkı Türkiye’nin dünya coğrafyadaki önemi gibidir. O nedenle tarih boyunca onlarca kez işgal edilmiş, uğruna savaşlar verilmiş, hep bir işgalcisi, kazananı ve kaybedeni olmuştur.

Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı, verimli topraklara sahip, yurtsever insanların yaşadığı, sarı saçlı mavi gözlü dev adama sevdalı çağdaşlığın sembolü huzurlu bir kenttir Artvin!

Artvin, 7 Mart 1921 yılında bundan 95 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’sine dahil olmuş, Türkiye’nin ay yıldızlı vazgeçilmez kalesi olmuştur.

Sarp kayalara ve yamaçlara tutunmuş Artvinliler: azıyla yetinmiş, çoğunu, artanını paylaşmışlardır. Yeri gelince kırılmışlar ama asla eğilmemişlerdir. Artvinliler 7 Mart 1921 yılında düşman işgalinden kurtulmuş ve o özgürlükçü ruhunu asla kaybetmediklerini Cerattepe’de tüm dünyaya göstermişlerdir.

Artvinlilerin Cerattepe’de göstermiş oldukları mücadele adeta bir destan, yurtsever insanların memleketleri için sergilemiş oldukları direnişin en güzel örneğidir. Artvinliler toprağını, doğasını seven, vatanına ve bayrağına sözde değil, özde bağlı insanlardır. Artvin Cerattepe mücadelesi Artvin’in var olma ya da yok olma mücadelesidir.

Artvin halkının haklı ve onurlu mücadelesinin her daim yanında olmaya, dün olduğu gibi bugün de, yarın da devam edeceğimi belirtir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi; “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” ifadesiyle Artvin halkının bu mücadelesi, Artvin halkının azim ve kararlılığıyla güç bulacak ve kazanan 7 Mart 1921 yılında olduğu gibi bugün de Artvin halkı, Türk Milleti olacaktır. O nedenle diyorum ki;CERATTEPE KURTULUNCA, ARTVİN YENİDEN KURTULACAKTIR.

Bu duygularla; 7 Mart Kurtuluş gününü, birlik ve beraberlik içinde kutluyor, her daim ifade ettiğim gibi; çalışmaktan onur, paylaşmaktan gurur duyanların memleketi Artvin’in Milletvekili olarak tüm Artvin ve Artvin sevdalılarına en derin sevgi ve saygılarımı sunuyor, ebediyete intikal etmiş, gazilerimize, şehitlerimize ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına minnet ve şükran duygularıyla; Artvin’in Kurtuluşunun tüm ulusumuza kutlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Share
588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?