logo

Bayraktutan’dan Asılsız Haber Yapan Basın Kuruluşlarına Cevap

Bayraktutan: Artvin Halkı Onurlu Direnişi İle Örnek Olmuştur

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yaptığı basın açıklamasında Artvin halkının onurlu direnişi ve kendisine yönelik algı operasyonuna tepki göstererek “Artvin’den size malzeme çıkmaz, boşuna kendinizi yormayın” dedi.

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yaptığı basın açıklamasında Artvin halkının onurlu direnişi ve kendisine yönelik algı operasyonuna tepki göstererek “Artvin’den size malzeme çıkmaz, boşuna kendinizi yormayın” dedi.

Bayraktutan tarafından yapılan basın açıklamasında “Değerli basın mensupları; 20 yıldır Artvin halkının yürütmüş olduğu var olma yada yok olma mücadelesinde güvenlik güçlerinin maden sahasına girmesi ile olay, toplumsal boyut kazanarak alevlenmiş ve son 3 gündür Artvin Cerattepe mevkiinde hareketli dakikaların yaşanmasına neden olmuştur. Artvin halkının onurlu ve haklı mücadelesi, tüm kamuoyundan destek görmüş ve bu durum bir takım kişileri rahatsız etmiş olmalı ki Artvin halkına ve şahsıma asılsız ve mesnetsiz isnatlarda bulunma, algı operasyonu yapıp Artvinlinin haklı mücadelesine gölge düşürmek amaçlanmıştır.

Ben her zaman söylerim “Artvin’den her türlü siyasal düşünce çıkar ama asla vatan haini çıkmaz” diye.  Artvin halkı vatanına bayrağına sevdalı, Cumhuriyet değerlerine bağlı, çağdaş bir kenttir. Artvinlinin Cerattepe’deki vatan savunmasını, haklı mücadelesini eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirenler en büyük vatan haini, şerefsiz ve alçaktır. Tek dertleri doğasını, memleketini savunmak olan Artvinliye; yandaş medya tarafından isnat edilmeye çalışılan çirkin yakıştırmaları şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Şahsımı ve hemşerilerimi terör örgütü ile ilişkilendirenlere ve onların ağa babalarına, yakın tarihteki terör örgütleriyle olan flörtlerini tekrar tekrar yayınlamalarını ve izlemelerini tavsiye ediyorum! Hatta “Çözüm süreci” adı altında Diyarbakır’da nevruzda PKK bayraklarının altında el ele halay çekerlerken bu duruma benim de TBMM kürsüsünden Türk Bayrağı açarak nasıl tepki gösterdiğimi konuşmalarımla birlikte yayınlayarak, bölünmez bütünlüğümüz konusundaki hassasiyetimi iyi analiz etmelerini tavsiye ediyorum. Havuz medyasına    ‘şayet cesaretleri varsa’ bu memlekette teröristlerle el ele fotoğraf verenleri, Habur’da davulla zurnayla karşılayanları, dün Ankara’da kırmızı halılarla karşıladıklarını bugün terör örgütü ilan edenlerin çelişkili ifadelerini yayınlamalarını, Dolmabahçe görüşmelerini haber yapmalarını tavsiye ediyorum. Şahsımdan ve Artvin’den onlara malzeme çıkmaz; hele hele terör konusunda asla çıkmaz. Terör ilişkilendirmesi yapmak için haber arıyorlarsa, vermiş olduğum örneklerden birçok haber çıkabileceği kanısındayım.

Bu tür asılsız iftiralar ve algı operasyonları, Artvin halkının haklı mücadelesini asla yıldıramayacak, aksine kamçılayacaktır. Hassasiyetimizi kamuoyunun bilgisine sunduğum üzere,  Artvin’deki onurlu mücadelemizin nasıl devam edeceğini ve bu işin içinde kimlerin olduğunu yakın tarihte hep birlikte göreceğiz ve öğreneceğiz.  Saygılarımla” ifadelerine yer verdi.

Share
758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?