logo

Bayraktutan’dan 19 Mayıs Kutlama Mesajı

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Bayraktutan yayınladığı mesajda; “Atatürk’ün Samsun`a çıkışı, Milli Mücadele’nin ilk basamağını oluşturan ve bu çerçevede Türk milletinin kaderini değiştiren en önemli dönüm noktasıdır. Samsun’a çıkışla başlayan Milli Mücadele Hareketi, Kurtuluş Savaşının kazanılmasıyla Ülkemizin ve Milletimizin başka bir devletin himayesi altında yaşamayacağını; bağımsız bir devlet olarak kendi sınırları içerisinde kendi egemenliğiyle, kendi iradesiyle yaşayacağını tüm dünya devletlerine kabul ettirmiştir.

Böylesine büyük bir mücadelenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti ise Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir. Ulu Önder, “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. Sizin gibi gençlere malik bulundukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.” sözleriyle gençliğe ve gençlere olan güvenini vurgulamıştır.

Atatürk’ün izinde olan bizler de Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar devam ettirilmesinde, Cumhuriyetimizin Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa getirdiklerinin korunması noktasında gençlerimize güveniyoruz. Böyle bir günü bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, en derin saygı, şükran ve rahmetle anıyor, hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » »
Share
771 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?