logo

Bayraktutan ve Emiralioğlu, Seçim Çalışması için Şavşat’ta

Bayraktutan: 24 Haziran’da bir şey değişecek her şey değişecek

 

CHP Artvin Milletvekili adayları Şavşat İlçe merkezinde esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında Şavşat ilçesinde esnaf gezisi yapan CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve CHP Milletvekili adayı Uğur Bayraktutan, Şavşat halkının Tamam dediğini ileri sürerek 24 Haziran seçimlerinde Artvin halkının da sandıkta Tamam diyeceğini savundu.

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Genel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partilerin Milletvekili adayları da seçim çalışmalarına devam ediyor. Şavşat’ta Milletvekili adayları Uğur Bayraktutan ve Yalçın Emiralioğlu’na yoğun sevgi gösterilirken ziyaretlerde Şavşat ilçe başkanı Nihat Acar, CHP’li Şavşat il genel meclis üyesi Ertan Turan ile il ve ilçe örgütü yöneticileri katıldılar. CHP Artvin Milletvekili adayları Uğur Bayraktutan ve Yalçın Emiralioğlu beraberlerindekiler Şavşat ilçesinde esnaf ve Pazar yeri gezisinde bulundular.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı, Artvin Milletvekili ve Milletvekili adayı Av. Uğur Bayraktutan ve CHP Artvin Milletvekili ikinci sıra adayı Yalçın Emiralioğlu’na ziyaret ettikleri tüm esnaflar tarafından sıcak ilgi ile karşılanmaları gözlerden kaçmazken, her gittiği yerde esnafların dertlerini de dinlemeden geri kalmıyorlar. Şavşat ilçe merkezindeki tüm esnafları ziyaret eden Bayraktutan ve Emiralioğlu, esnafları tek tek ziyaret ederek destek istediler. Ayrıca Pazar yerini de ziyaret eden milletvekili adayları burada da Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla görüşerek vatandaşın ekonomisi hakkında bilgileri hem satandan hem de alandan öğrenmiş oldular. Bayraktutan, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Şavşat ilçesi ile her zaman gurur duyduğunu, 24 Haziran’da da Şavşat’ın aydınlık yüzünü bir kez daha göstereceğini, CHP’nin Artvin’deki zaferinde Şavşat’ın büyük katkısı olacağını ifade etti. Esnaf gezisinde halkın gündeminde ekonomik sıkıntıların olduğunu gördüklerini belirten Bayraktutan, halk bu ülkeyi yönetenlerin ekonomiyle ilgili ne dediğine değil kendi cebindeki paraya baktığını ve ekonomik sıkıntıların faturasını da 24 Haziran’da AKP’ye keseceğini ileri sürdü.

Şavşat Halkının Muharrem İnce’ye İlgisi Büyük

Gündemle ilgili açıklamalarda da bulunan Bayraktutan, Şavşat ilçesinde kendilerine gösterilen teveccühün yanı sıra Muharrem İnce’yle ilgili söylenen övgü dolu sözlerden dolayı da mutlu olduklarını söyledi. Şavşat halkının 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tercihlerinin CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den yana kullanacağına inandığını belirterek, Türkiye’de 24 Haziran’da bir şeyin değişeceğini ve her şeyin değişeceğini bir kez daha belirtti. Bayraktutan; “İnce’nin verdiği mesajlar fevkalade olumlu, yapıcı, kapsayıcı. Parti rozetini çıkartıp, ‘Cumhurbaşkanı adayı olarak parti kimliğimden kendimi arındırmam lazım’ dedi. Bu bizim ilkemiz. Çünkü Türkiye’nin cumhurbaşkanın herhangi bir siyasi partinin temsilcisi olmaması gerektiğini tüm yurttaşlara eşit durması gerektiğini sadece belli bir partinin seçmeninin cumhurbaşkanı olmaması gerektiğini savunuyoruz. Bizim seçimlerden sonra dönüştürmek istediğimiz sistem de budur. Yeniden parlamenter demokrasinin ihya edilmesi bir cumhurbaşkanın tüm yurttaşları kapsayan, her yurttaşına eşit mesafede durmasıyla gerçekleşecektir. Muharrem İnce bütün mitinglerinde bu mesajı veriyor. Bu pozitif enerjinin yurttaşlar tarafından coşkuyla kabul edildiğini görüyoruz.

Bir milletvekilinin her şeyden önce demokrasi için bu yarışa girdiğini itiraf etmesi ve bunu vurgulaması gerekir. Demokrasi mücadelesi verdiğimiz bir ortamda seçime gittiğimizi düşünüyorum. Demokrasi mücadelesinde hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıhta Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi bütün vatandır. Öncelikle kendi seçim bölgemizdeki vatandaşlara vaatlerimiz var. Biz vekil adayı arkadaşım Yalçın Emiralioğlu ile birlikte özellikle Artvin’in temsilcisi olarak her şeyden önce daha demokratik daha adil tüm yurttaşlara eşit olan ve özellikle Türkiye’de giderek geriletilmeye başlanan kadın haklarını savunan bir milletvekili olmayı şimdiden taahhüt ediyoruz. Benim yedi yıllık milletvekilliği sürecimde Artvin’imizin ve Şavşat’ımızın sorunlarını mecliste nasıl güçlü bir sesle dile getirdiğimi ve ülke kamuoyuna bu sorunları aktardığımı herkes görmüştür. Şimdi mecliste iki milletvekili olarak ilimizi temsil etmek istiyoruz. Şavşat halkının da bizim bu dileğimize oyları ile destek olacaklarını düşünüyoruz.

Bugün Şavşat gezimizde esnafımızın ne kadar sıkıntılı olduğunu bir kez daha gördük. Ancak herkes şunu iyi bilmelidir ki 24 Haziran sonrası yaşanacak olan Parlamenter sisteme dönüş yolunda oluşacak güven ortamında herkesin yüzü gülecek. Sıkıntılar var, ödenmesi gereken acil borçlar var ama güven ortamının oluştuğu bir ortamda Halkın iktidarı ile bu sorunlarında üstesinden gelmeyi bilecek tecrübeli kadrolarımızın yaratacağı çözüm önerileri ile sıkıntıları aşmasını da bileceğiz.

Halkımız bizi ve içimizden çıkan bir halk adamı Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’ye de halkımız sahip çıkacaktır. Şu kısa sürede binlerin yüzünü güldürmesini bilen Sayın İnce şimdi Ülkemizin yüzünü güldürecektir” dedi.

Şavşat esnaf ziyareti akşam saatlerine kadar sürerken, Şavşat’ta Bayraktutan ve Yalçınemiralioğlu’na gösterilen yoğun ilgi dikkatlerden kaçmadı. CHP’nin Milletvekili adaylarının seçim çalışmaları diğer ilçe ve köylerde ki gezilerle süreceği ifade edildi.

Share
588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?