logo

Bayraktutan “Üzücü Olaylar Yaşanacak”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Cerattepe de üzücü olayların yaşanacağını söyledi. Bayraktutan açıklamasını Halk TV’de katıldığı canlı yayında yaptı.

 

Artvin Cerattepe’de çıkarılması planlan maden için sabahın erken saatlerinde kalabalık jandarma eşliğinde Maden şirketine ait araçların Kafkasör Cerattepe’ye çıkacağını öğrenen Artvin Halkı, sosyal medya üzerinden acil durum çağrısı yaparak Kafkasör’de bir araya gelmeye başladı.

Kafkasör girişinde Jandarma yola barikat kurarak vatandaşların araçlarla Cerattepe’ye gitmesine izin vermeyince vatandaşlar olay yerine yaya yürüyerek Cerattepe bölgesine ulaşmaya çalıştılar. Tam bu olayların olduğu sırada CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Halk TV kanalına canlı telefon bağlantısı kurarak Cerattepe de ki son yaşanan gelişmeleri Türkiye’ye duyurmaya çalıştı.

Bayraktutan yaptığı açıklamada Üzücü Olayların yaşanacağını vurgulayarak “Bu olayların sorumlusu da bu madenin orada çıkarılmasına izin veren zihniyettir” dedi.

Bayraktutan “Artvin tarihinde böyle bir olay yaşanmamıştır. Türkiye de çevreye duyarlı olanların, hukuka inan insanların bu hukuksuzluğa dur demesini istiyorum. Biraz sonra Artvin’de üzücü olaylar olacak bu üzücü olayların sorumlusu yani bu madenin çıkartılmasına izin veren siyasi zihniyet ve onun oradaki uzantılarıdır. Bakın bir kişinin orada burnu kanayabilir. Tutuklamalar olabilir. Jandarmanın müdahalesi olabilir.  Bunları kabul etmek mümkün değildir.

Bir haftadır parlamentodan başta olmak üzere her platformda Cerattepe’yi dile getirmeye çalıştım. Çalışma Bakanımız hemşehirimiz Faruk Çelik ile geçen hafta parlamentoda yaptığımız görüşmede dedi ki ortada mahkeme kararı var en azından hükümet kurulana kadar çıkarılamaz dedi. O zaman bu acele niye? “ diye konuştu.

Share
1569 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?
#

Bayraktutan “Üzücü Olaylar Yaşanacak”” için 1 yorum

  1. UMUT : diyor ki:

    İSRAFİL EFENDİ NERDE ? ONLAR ARTVİNLİ DEĞİL Mİ ? KOCATEPE NERDE ? YÜREKSİZ HEPSİ