logo

Bayraktutan Sordu Adalet Bakanı Cevapladı

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, TBMM’de yaptığı konuşmada Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a Ardanuç Adliyesi’ni ve ilçedeki yarı açık cezaevinin yapılıp yapılmadığı konusunda son durumun ne olduğunu sordu.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan TBMM’de yaptığı konuşmada; “Sayın Bakan, Artvin’in Ardanuç ilçesindeki adliye, bu adliyelerin kapatılması furyasında oraya da bu şeyden düştü ve adliye kapatıldı. Bu ilçede yarı açık cezaevi yapılmasına ilişkin Adalet Bakanlığının daha önce yapmış olduğu bir çalışma vardı. Burada halk devletle bir araya gelerek bir bölümünü kendi karşıladı, 500 bin lira civarında bir bedelle bir yer alındı. Burada yarı açık cezaevinin yapımına ilişkin ihaleye çıkılacağına ilişkin halkta bir beklenti vardı, bugüne kadar herhangi bir ilerleme olmadı. Ardanuç halkı yarı açık cezaevinin yapılıp yapılmayacağı konusunda Adalet Bakanlığındaki çalışmaların ne aşamada olduğu, bir ilerleme var mı yok mu diye merak içerisindedir. İlçenin ekonomik gelişimi açısında bu çok önemlidir. Bu konudaki en son durum nedir? Eğer bunu bizimle paylaşır mısınız?” şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Bozdağ Cevapladı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Ardanuç Adliyesi’yle ilgili olarak; “Doğru, kapandı. Ardanuç’ta vatandaşlarımızın da katkısıyla orada bir arsa temin edildi. Yarı açık cezaevi yapılması konusunda da Artvin Milletvekilimiz İsrafil Bey’in de yakın takibi var. Biz oraya yarı açık bir cezaevi yapacağız, bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor, bunu buradan Artvinlilere müjdelemek isterim” şeklinde ifade etti.

 

Etiketler: » » » »
Share
1163 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?