logo

Bayraktutan, Sel Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan aşırı yağmur nedeniyle oluşan Sel Bölgesinde İncelemelerde bulundu.

 

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ali Yücel Kurt, İlçe Başkanı Engin Erkan,İl Genel Meclis Üyesi Erkan Özyazıcıve ilçe yönetimi, Arhavi ilçesinde Cumartesi akşamıetkili olan aşırı yağmur nedeniyle oluşan selden etkilenen esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Artvin’in Arhavi İlçesinde 23 Eylül Cumartesi günakşam saatlerinde etkili olan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, bazı ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı.Etkili olan yağmur nedeniyle Kapisre deresi taştı, bazı mahalle ve köy yolları ulaşıma kapandı. Boğaziçi Mahallesi’nde rögarların tıkanması sonucu cadde ve sokaklar göle döndü, çok sayıda ev ve işyerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı.  Belediyesi ekipleri ile mahalleli ev ve işyerlerine dolan suları, tahliye etmeye çalıştı.

Yaşanan sel felaketin ardından ilçeye giden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan çalışmaları yerinde inceleyerek esnafa ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bayraktutan İnceleme ardından yaptığı açıklamada, “sel bölgesinde yapılan incelemede vatandaşların oldukça tepkili olduklarını gördük. 2015 yılında meydana gel afettin ardından hiç bir şey yapılmamış sadece üzeri temizlenmiş. DSİ’nin ve Karayollarının mevzuattan doğan eksiklikleri var. Ufak tefek yapılacak olan drenaj ve kanallarla sorunun yüzde yetmişi çözüle bilir. Bazı bölgelerin arkada taraflarında birikmiş kitleler var eğer müdahale edilmezse bir sonraki yağışlarda sorun olabilir. Tekrar Arhavi halkına geçmiş olsun” dedi.

Share
335 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?