logo

Bayraktutan: Kılıçkaya’nın Beldelikten Düşmesi Yanlıştı

CHP Milletvekili Bayraktutan, Seçim Çalışmalarına Yusufeli’nde Devam Etti

 

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili adayı Av. Uğur Bayraktutan yoğun seçim programlarını Yusufeli ilçesinde sürdürdü. Yusufeli ilçesinde kısa bir süre esnaf gezisinde bulunan Bayraktutan ve beraberindekiler ardından Kılıçkaya ve Alanbaşı köylerine giderek burada vatandaşlara görüştü. Bayraktutan, gezilerinde ‘Bir oy CHP’ye ve bir oy Muharrem İnce’ye’ diyerek oy istedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, gününü Yusufeli ilçesinde geçirdi. İlçede kısa bir süre esnaf ziyareti yapan Bayraktutan, ardından Kılıçkaya ve Alanbaşı köylerine giderek vatandaşlarla sohbet etti. Beraberinde Yusufeli CHP İlçe Başkanı ve partililer olduğu esnaf ziyaretlerinde bulunan Bayraktutan’ın tokalaşmadığı vatandaş kalmadı neredeyse. Yusufeli insanının yüzünün bir türlü gülmediğini söyleyen Bayraktutan, “Yusufeli insanının gönlü temiz, kalbi temiz. Vatandaşlarımızın yüzünün gülmesi için CHP İktidarının gelmesini bekliyorlar” dedi.

Bayraktutan sanayi esnafları tek tek ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Bayraktutan Kılıçkaya’da Kılıçkayalılara Belde Sözü

Yusufeli ilçesindeki köy gezilerine eski belde Kılıçkaya ile devam eden CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili ve Milletvekili adayı Av. Uğur Bayraktutan’ın yanı sıra eski Belde Belediye Başkanı Erdoğan Gazihan, Yusufeli CHP İlçe Başkanı Barış Demirci, il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Burada vatandaşlarla ve esnaflarla tek tek görüşen Bayraktutan, Kılıçkaya’nın köy yapılmasının hata olduğuna vurgu yaparak bir köy için büyük bir ilçe için küçük ama bir belde için tam müsait olan Kılıçkaya’nın yeniden belde olması için geçmiş dönemde yaptığı çalışmalara ilaveten yeniden çalışacaklarını ve CHP iktidarında Kılıçkaya’nın yeniden belde olacağını söyledi. Kılıçkaya’nın devletten belde olarak hak ettiği hizmetleri alırken belde konumundan köy konumuna düşürülmesinin yanlış olduğunu sohbetlerinde anlatan Bayraktutan, bu şekilde mağdur olan tüm beldelerin CHP iktidarında yeniden belde yapılmasını sağlayacaklarının sözünü de bir kez daha hatırlattı. Burada vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Av. Uğur Bayraktutan, vatandaşların kendisine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek, vatandaşlardan 24 Haziran’da kendilerine destek vermelerini ve bir oyu da Muharrem İnce’ye vererek Türkiye’nin 24 Haziran’dan sonra yeniden aydınlık günlere uyanmasının yolunu açmalarını istedi.

Bayraktutan ve beraberindekiler Kılıçkaya’daki gezilerinin ardından Alanbaşı köyüne geçerek burada vatandaşlarla sohbet toplantıları düzenlediler. Sohbet toplantılarında 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak konuşan Av. Uğur Bayraktutan ve beraberindekiler yarınlar için 24 Haziran seçimlerinde destek istediler.

Bayraktutan’dan Değerlendirme

Ziyaretleri sonrası bir değerlendirme yapan Bayraktutan, AKP iktidarının Türkiye’yi getirdiği noktanın ortada olduğunu, 24 Haziranda Ülkenin ya bir kırılma noktası yaşayacağı ya da Parlamenter demokratik sistemin daha da güçlenerek çıkacağı çok önemli bir seçim olacağını söyledi. Bayraktutan “Ülkemiz artık gerilimler yaşamaktan bıkmış, vatandaşlarımızın yüzü gülmezken, ülke kaynaklarının aktarıldığı bir avuç yandaş ve çevresinin sürekli palazlandığı bir süreç yaşamaktayız. Bunların dışında kalan toplumun yüzde 85’i, İş dünyası, esnafı, çalışanı, işçisi her kesim geçim derdi girdabı içine çekilmiş, İcra dosyaları artık adliye koridorlarına sığmaz olmuştur.

İşte bu ortamda yaşanacak seçim sürecinde yüzleri güldürecek bir isim Sayın Muharrem İnce ben ülkemi kurtarmak, demokratik parlamenter rejimi güçlendirmek için ben varım diye meydanlara çıkmış, Ülkemiz insanına umut olmuştur. Bizde bu süreçte Parlamentoda Meclisin gücünün tekrar artırılması yönünde tercihimizi yaparak vatandaşlarımızdan destek istiyoruz.

Yusufelili Hemşerilerimiz, Kılıçkayalılar ve Alanbaşılılar her zaman olduğu gibi yine bizi sıcak bir ortamda bağırlarına basmıştır. Yusufeli insanimiz her dönem fedakârlık yapmış, her yaptığı fedakârlıkta da mağdur olmuştur. Şimdi baraj sorunu nedeniyle yerlerini-yurtlarını terk etmeye başlamıştır. Biz bunun yaşanmayacağını, alternatif projeler ile Yusufeli’nin kurtulabileceğini söyledik ama olmadı.

Biz CHP İktidarında Yusufeli’ni kalkındıracağız. Yusufeli insanının ve Yusufeli’nin değerlerini üretime kazandıracağız. Yusufeli İnsanının yüzünü güldüreceğiz-gönlünü rahatlatacağız. Yusufeli insanının bugün bize gösterdiği sıcak ilgi için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?