logo

Bayraktutan, Borçka Murgul Karayolunu Sordu

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Artvin ve ilçelerinde yaşanan sel felaketinin ardından meydana gelen tahribatı meclis gündemine taşıyarak; “Borçka Murgul Karayolunun yapılması için ne beklenmektedir?” dedi.

CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Artvin ve ilçelerinde yaşanan sorunları meclisin gündemine getirmeye devam ediyor. Bayraktutan yaptığı konuşmada; “ 11 Kasım 2015 tarihinde Artvin İl genelinde yaşanan yoğun yağışlar neticesinde sel felaketi meydana gelmiş ve birçok tahribatlara neden olmuştu. 11 Kasım 2015 tarihinde Borçka-Murgul Karayolunun afetten etkilenip çökmesi ve birçok tahribatların yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 11 Kasım 2015 tarihinden bu yana kadar Borçka – Murgul karayolu afetten etkilendiği gibi aynı şekilde durmaktadır. Hiçbir yetkili çivi dahi çakmamıştır. Anılan yol  güzergahında ulaşımın aksamasına ve birçok tehlikelerin yaşanmasına neden olmaktadır.

Bu bağlamda;11 Kasım 2015 tarihinde yaşanan sel afetinden bugüne kadar Borçka Murgul arasındaki yolun yapılmamasının gerekçeleri nelerdir? Borçka – Murgul Karayolunun yapılması için ölümle sonuçlanan bir kazanın mı yaşanması gerekiyor? Borçka – Murgul Karayolunun yapılması için ne beklenmektedir?” diye konuştu.

Share
894 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?