logo

Bayraktutan: Bilirkişi Raporunun Çöp Kadar Değeri Yok!

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Cerattepe’de çıkarılmak istenen madene karşı düzenlenen bilirkişi raporu hakkında mecliste yaptığı açıklamada raporun objektif olmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Başkanım, Cerattepe’de sürdürülen hukuk mücadelesine yönelik olarak Rize İdare Mahkemesindeki dava devam etmektedir. Rize İdare Mahkemesinde belirlenen süreçte bilirkişi raporlarını vermiştir, ne yazık ki bilirkişi raporları “kes, kopyala, yapıştır” yöntemiyle düzenlenmiş olan raporlardır, herhangi bir şekilde bilimsel gerçeklerden uzaktır. Davalı şirketin veya davacı şirketin avukatları bu şekilde bir rapor düzenlemiş olsaydı ancak bu kadar sübjektif bir rapor düzenlerlerdi.

Şunu ifade etmek istiyoruz: Yargılama süreci devam etmektedir. Bu raporların Artvinlilerin nezdinde bir çöp kadar değeri yoktur. Bu raporları yırtıp atacağız Meclis kürsüsünden. Önümüzdeki günlerde Cerattepe’de yapılmak istenen hukuk dışı tecavüzü kesinlikle engelleyeceğiz.”

Bayraktutan konuşmasının sonunu; ”Artvin halkı bu raporları tanımamaktadır, bunu bir kere daha yüce Parlamentoda Türkiye kamuoyuna ifade etmekten onur duyuyorum” diyerek tamamladı.

 

Etiketler: » » »
Share
616 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?
#

Bayraktutan: Bilirkişi Raporunun Çöp Kadar Değeri Yok!” için 1 yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Artvin halkı diyip durma solcu kışkırtıcı Artvinli sağcılar sizinle aynı görüşte değil!!kökü dışarda gezicilerinizle Artvin’i karıştırmak istiyorsunuz ama boşuna!! Müslüman Artvinliler sizlere geçit vermeyecek!!YUSUFELİ İSLAMCILAR YUVASI!!