logo

Bayraktutan: Bedelini En Ağır Şekilde Ödersiniz

Maden sahasında ağaç kesimine onay veren Orman Bölge Müdürlüğü’ne CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan sert uyarı. Bayraktutan, “Bedelini en ağır şekilde ödersiniz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Artvin halkı Ormanları koruyor, Orman Genel Müdürlüğü ise Ormanları keseceğim diyor” şeklinde açıklamada bulundu. Bayraktutan, “Eğer Artvin’de bu mücadele neticesinde bir tek kişinin burnu kanarsa bunun sonuçlarına herkesin katlanacağını ilin Milletvekili olarak Hukuk çerçevesi içerisinde yapılması gereken her şeyi Artvin’i korumak için yapılacağının bilinmesi isterim” dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ankara’da bulunması nedeniyle Yeşil Artvin Derneği tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki eyleme destek açıklamasında bulunurken, kamu idarecilerinin halkın yanında olması gerektiğini savundu. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan açıklamasında; “Artvin’de ağaç katliamında rolü olan ve asıl talimatı veren kişinin kim olduğunu biliyoruz. Ağaçlara dokunacak olanlardan hesap sormak boynumuzun borcudur. Buna imza atan ağaçları ve çevreyi yok etmek isteyen kimse, hangi makamda olursa olsun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir. Eğer Artvin’de bu mücadele neticesinde bir tek kişinin burnu kanarsa bunun sonuçlarına herkesin katlanacağını ilin Milletvekili olarak Hukuk çerçevesi içerisinde yapılması gereken her şeyi Artvin’i korumak için yapılacağının bilinmesi isterim. Artvin halkının bu haklı mücadelesinin yanında bana bedeli ne olursa olsun duracağım” ifadelerine yer verdi.

Ç.P.

Etiketler: » » » » »
Share
1059 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?