logo

Bayraktutan Başbakan’a Arhavi OSB’yi sordu

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan Hükümete rahat yok. Artvin’in her sorununa sahip çıkmaya çalışan Bayraktutan, var olan sorunlar, verilen sözler ve yanlış uygulamalarla ilgili neredeyse her gün bir bakana cevaplanması isteği ile ilgili TBMM başkanlığına soru önergesi veriyor.

Bayraktutan bu defa da Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması konusunu içeren Arhavi Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili soru önergesi verdi.

Bayraktutan mecliste yaptığı açıklamada; “Artvin İli Arhavi İçesinde Organize Sanayi Bölgesinin açılacağı yönünde ilgili kurumlarca gerekli çalışmalar yürütülmüş, ilgili heyet Arhavi’ye gidip yer tespiti yapılmıştır. Yer tespiti yapılan alanda yöre halkı kamulaştırmanın ne zaman yapılacağı yönünde tereddütleri mevcuttur.  Konu ile ilgili  2 Şubat 2016 tarih ve 7/2136 esas numarasıyla yazılı soru önergesine bugün tarihi ile henüz cevap verilmemiş olması da Arhavi’de kurulması düşünülen OSB ile ilgili tereddütleri de beraberinde getirmiştir.

Bu bağlamda; Arhavi ilçesinde OSB kurulacak mıdır? Çalışmalar ne aşamadadır? İddia edildiği gibi Arhavi’de OSB için yer tespiti yapılmış mıdır? OSB olacak alan neresidir? Ne kadar alanı kapsamaktadır? OSB yapılacak alanla ilgili gerekli fiziki çalışmalar yapılmış mıdır? Çevresel faktörler dikkate alınmış mıdır? Arhavi OSB ile ilgili kamulaştırma yapılmış mıdır? Kamulaştırma bedelleri ne zaman ödenecektir? Bir tarih açıklar mısınız? Arhavi OSB’nin ne zaman hizmete girmesini hedefliyorsunuz?” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
1133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?