logo

Bayraktutan: Artvin Halkı Yaşam Alanlarına Sahip Çıkıyor

CHP  Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Cerattepe’de çıkartılmak istenen madencilik faaliyetlerine karşı yapılan basın açıklamasına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Artvin Milletvekili Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Uğur Bayraktutan, Cerattepe için yapılan basın açıklamasında önemli açıklamalarda bulundu.

Bayraktutan, Halitpaşa meydanında yapılan basın açıklamasına katılarak şunları söyledi, “Bugün önemli bir gün, 6 ayı aşkın Artvin’de Cerattepe ile ilgili basına açıklaması  yapılmıyordu.  15 gün önce Mecliste Vali’nin genelgesini yırttım attım.  Kendisine de dedim senin genelgeni biz dinlemiyoruz diye.  Bugün Vali de bu yanlıştan dönmüş. O açıdan çok sevindim. Kendisine çok teşekkür ediyorum, yine de böyle bir yanlıştan döndüğü için.  Burası Artvin. Güvenlik önlemlerine bakıyorum hani insan gülüp geçiyor.  Burada biz, onlarca belki de yüzlerce basın açıklaması yaptık.  Burada gaz bombaları ile polisin olağan üstü güvenlik önlemleri ile buraya gelmesi kabul edilir değil.   Ben polis kardeşlerimize bir şey demiyorum. Onlara bu talimatı verenler halen bu kentin nasıl bir kent olduğunu öğrenememişler. Sayın valimiz bir baksın Artvin nasıl bir kenttir meydanlara baksın. Artvin barışın dostluğun kentidir Artvin. Burada kimse kimseyi, karınca karıncayı incitmez.  Bir tane adamın burnu kanarsa kimse bunun bedelini ödeyemez. Ben Artvin’in milletvekiliyim. Buradaki insanlar doğalarına sahip çıkıyorlar.  Yaşam alanlarına sahip çıkıyorlar. Sadece burada olanların değil hepimizin Artvin’i.  Bir kenti bir iş adamın ihtiraslarına kurban etmeyeceğiz. Bunu hep beraber görecekseniz!

Bir kenti Mehmet Cengiz’e kurban etmeyeceğiz.

Hep beraber bunları yaşayacağız. Bunu devletin Valisine de öğreteceğiz. Onların yandaşlarına da öğreteceğiz. Bugün Artvin halkı burada onurlu bir direniş sergiliyor.  Ve o anlamada burada olan, dairelere yazı yazdırıp katılmayın! Diye baskı yapanlara inat Cerattepe geçilmez Artvin halkı yenilmez diyorum. Bunu hep beraber göreceğiz.

Etiketler:
Share
856 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?