logo

Bayraktutan: “7 Haziran’da Sandıkları Patlatacağız!”

CHP Artvin Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Uğur Bayraktutan, partisinin seçim bürosu açılışında konuştu. Bayraktutan, “30 yıldır siyaset yapıyorum, ben böyle bir şey görmedim. 7 Haziran’da sandıkları patlatacağız. 8 Haziran’da CHP iktidarını kurmanın ötesinde yaşanabilir bir Türkiye kuracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Merkez İlçe Başkanlığı, Yazkent Seçim Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi.  10 Mayıs günü gerçekleşen açılışın Anneler Günü’ne denk gelmesi nedeniyle partili kadınlar ve Yazkent’teki annelerin ilgisi yoğun oldu.

Seçim bürosunun açılışını CHP Artvin Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul yaptı. Açılışa CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve il/ilçe/kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri ile Dere Mahallesi sakinleri katıldı.

Kadın Kolları Başkanı: “Tüm Annelerimizin Ve Anne Adaylarının Günü’nü Kutluyorum”

Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul açılış sonrası yaptığı açıklamada; “Bugün Anneler Günü, Yazkent’teki seçim bürosunun açılışını yaptık. Birçok anne ile burada buluştuk. Bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Hepsine mutlu seneler diliyorum. Açılışımız herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İl Başkanı Ali Yücel Kurt’un ardından bir konuşma yapan CHP Artvin Milletvekili ve aynı zamanda 25. Dönem Milletvekili Adayı olan Uğur Bayraktutan partili kadınlara yönelik şöyle konuştu: “İl Başkanım dedi ki ana gibi yar olmaz gerisini ben tamamlayayım. Artvin gibi diyar olmaz. Ben Artvin’in çocuğuyum.  Artvin büyük bir coğrafya. Ben de Artvin merkezde yıllarca siyaset yaptım. Burada hangi ailenin hangi mezarlıkta yattığını bilirim. Balcıoğlu, İskebe, Şara’yı bilirim. Hiçbir aday iddia edemez benim gibi bildiğini.

Milletvekili olduğumda 2 şeye söz verdim. Halkına yalan söyleme, bir de Artvin’den gelen kim olursa olsun ayırt etme. Çünkü Artvin’den vatan haini çıkmaz. O nedenle ayırt etmedim” dedi.

Kılıçdaroğlu 14 Mayıs’ta Artvin’de

Bayraktutan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanın 14 Mayıs günü Valilik önünde halka hitap edeceğini açıklayarak; “Çilimizle, çocuğumuzla Genel Başkanımızı, hepimiz büyük bir şölenle karşılayacağız” dedi.

Yaşanabilir Türkiye, Umut Dolu Türkiye Kuracağız!

Milletvekili Bayraktutan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Seçkin Kurt ile Ardanuç’un köylerini gezdik. Ondan önce Şavşat’ta idik. En az 30 yıla yakın da siyaset yapıyorum.  Ben böyle bir şey görmedim. Sandıkları patlatacağız, bilin! Sizleri rahatlatmak için, sizlere moral vermek için söylemiyorum.  Kemalpaşa’da AKP’nin delegesi köyde bağırarak yanıma geldi. Ben AKP’nin delegesiyim. Bu partiye oy vermeyeceğim, AKP’ye oy verdirtmeyeceğim. Bu sefer oylarımız Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Kemal Kılıçdaroğlu’na” dedi.

CHP Milletvekili Bayraktutan seçim bürosundaki konuşmasının sonunda emeği geçenleri tebrik etti ve sözlerini şöyle tamamladı:  “Bu organizasyonu gerçekleştiren Kadın Kolları İl Başkanı ve örgütüne teşekkür ediyorum. Emek veren her bir kadınımızın, her birinizin Anneler Günü’nü ayrı ayrı kutluyorum. İnşallah bir daha ki Anneler Günü daha yaşanabilir Türkiye’de, umut dolu bir Türkiye’de kutlarız. Emeği geçenleri yüreğini ortaya koyanları kutluyorum.”

Bayraktutan eşi Belgin Bayraktutan’ın Anneler Günü de partili kadınlar huzurunda kutladı. Uğur Bayraktutan eşine gül verdi. Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri de seçim bürosuna gelen kadınların Anneler Günü’nü kutlayarak onlara gül hediye ettiler.

Şahin: “Bu Seçimlerde Başarı İle Çıkmak İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz”

Seçim bürosunun açılışında CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ilk konuşmayı yaptı.

İlyas Şahin: “Anneler Günü kutlu olsun, CHP merkez İlçe Başkanlığı bünyesinden Dere Mahallesi, Balcıoğlu Mahallesi’ne hitap etmek üzere burasını, seçim bürosu olarak açılışını yaptık. Hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum. Bizler, CHP’nin bu seçimlerden başarı ile çıkması için elimizden geleni yapıyoruz. Sizin de bu anlamda vereceğiniz katkı çok değerlidir. Hepinizi desteğini bekliyor teşekkür ediyorum” dedi.

Kurt: Soğuk Savaşta Hepinizin Gazası Mübarek Olsun

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt da yaptığı konuşmada;  “  Bizim gelenek göreneklerimize göre Anneler Günü çok daha eskilerden geliyor. Millet olarak var oluşumuzdan beri geliyor. Ana gibi yar olmaz diye bir atasözümüz vardır. Sadece bugünü değil, geçmişteki günleri de atalarımızı da yâd ederek, atalarımızı da büyüklerimizi de yâd ederek her gün Anneler Günü olsun diyorum. Bu coşku ile bu heyecanla bu seçim bürosunun da sizlerin çalışmasına daha kolaylıklar getirmesini diliyorum. Bu uğurda, yani bu soğuk savaşta hepinizin gazası mübarek olsun!” dedi.

CHP İl Başkanı Kurt, “İnanın kazanacağız! Her gün güzel bilgiler geliyor, güzel raporlar ve notlar geliyor. Genel Başkanımızın dediği gibi ‘Korkmayın, yılmayın, sinmeyin, kazanacağız!” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Milletvekili Uğur Bayraktun, İl Başkanı Ali Yücel Kurt ve Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin seçim bürosunda verilen kahvaltının ardından başka bir programa katılmak üzere seçim bürosundan ayrıldılar. Partili kadınlar kahvaltı sonrası mahallede parti çalışmalarını yürüttüler.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı 7 Haziran Seçimleri için Artvin Merkez ilçede 3 seçim bürosu açarak seçmenin ayağına kadar gitmiş oldu.

Share
520 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?