logo

Bayraktutan: 24 Haziran’da Şavşat’ın Tercihi ‘Tamam’

Bayraktutan, Seçim Çalışması İçin Şavşat’tın Köylerinde Seçmenle Sıcak Temas Kurdu

 

Seçime çok kısa bir süre kala seçim çalışmalarını yoğunlaştıran CHP Artvin Milletvekili adayı Uğur Bayraktutan, Şavşat ilçesinde ki köy programlarını tamamladı. İlçede kısa bir süre önce 6 köyü ziyaret eden Bayraktutan, bu sefer de 5 köy daha gezerek Şavşat’ı adım adım gezmiş ve seçmene ulaşmış oldu. Seçim çalışmaları kapsamında Şavşat ilçesinde Meydancık Merkez, Oba, Tepebaşı, Kayadibi, Balıklı ve Maden Köylerini ziyaret eden Milletvekili Bayraktutan, ayrıca Maden Köyü’nün Gameşet Mahallesinde de vatandaşlarla bir araya geldi. Şavşat ilçesinde 6 köyü daha gezen CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve CHP Milletvekili adayı Uğur Bayraktutan, Şavşat halkının Tamam dediğini ileri sürerek 24 Haziran seçimlerinde Artvin halkının da sandıkta Tamam diyeceğini savundu.

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Genel seçimlerine sayılı günler kala siyasi partilerin Milletvekili adayları da seçim çalışmalarına devam ediyor. Şavşat’ta Milletvekili adayı Uğur Bayraktutan’a yoğun sevgi gösterilirken ziyaretlerde Şavşat ilçe başkanı Nihat Acar, CHP’li Şavşat il genel meclis üyesi Ertan Turan ile il ve ilçe örgütü yöneticileri katıldılar. CHP Artvin Milletvekili adayları Uğur Bayraktutan beraberlerindekiler Şavşat ilçesinde Meydancık Merkez, Oba, Tepebaşı, Balıklı ve Maden köylerinde köy halkı ile sohbet toplantıları gerçekleştirdi.

Şavşat Halkının Muharrem İnce’ye İlgisi Büyük

Gündemle ilgili açıklamalarda da bulunan Bayraktutan, Şavşat ilçesinde olduğu gibi köylerde de kendilerine gösterilen teveccühün yanı sıra Muharrem İnce’yle ilgili söylenen övgü dolu sözlerden dolayı da mutlu olduklarını söyledi. Şavşat halkının 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tercihlerinin CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’den yana kullanacağına inandığını belirterek, Türkiye’de 24 Haziran’da bir şeyin değişeceğini ve her şeyin değişeceğini bir kez daha belirtti. Bayraktutan; “İnce’nin verdiği mesajlar fevkalade olumlu, yapıcı, kapsayıcı. Parti rozetini çıkartıp, ‘Cumhurbaşkanı adayı olarak parti kimliğimden kendimi arındırmam lazım’ dedi. Bu bizim ilkemiz. Çünkü Türkiye’nin cumhurbaşkanın herhangi bir siyasi partinin temsilcisi olmaması gerektiğini tüm yurttaşlara eşit durması gerektiğini sadece belli bir partinin seçmeninin cumhurbaşkanı olmaması gerektiğini savunuyoruz. Bizim seçimlerden sonra dönüştürmek istediğimiz sistem de budur. Yeniden parlamenter demokrasinin ihya edilmesi bir cumhurbaşkanın tüm yurttaşları kapsayan, her yurttaşına eşit mesafede durmasıyla gerçekleşecektir. Muharrem İnce bütün mitinglerinde bu mesajı veriyor. Bu pozitif enerjinin yurttaşlar tarafından coşkuyla kabul edildiğini görüyoruz.

Bir milletvekilinin her şeyden önce demokrasi için bu yarışa girdiğini itiraf etmesi ve bunu vurgulaması gerekir. Demokrasi mücadelesi verdiğimiz bir ortamda seçime gittiğimizi düşünüyorum. Demokrasi mücadelesinde hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıhta Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi bütün vatandır. Öncelikle kendi seçim bölgemizdeki vatandaşlara vaatlerimiz var. Biz vekil adayı arkadaşım Yalçın Emiralioğlu ile birlikte özellikle Artvin’in temsilcisi olarak her şeyden önce daha demokratik daha adil tüm yurttaşlara eşit olan ve özellikle Türkiye’de giderek geriletilmeye başlanan kadın haklarını savunan bir milletvekili olmayı şimdiden taahhüt ediyoruz. Benim yedi yıllık milletvekilliği sürecimde Artvin’imizin ve Şavşat’ımızın sorunlarını mecliste nasıl güçlü bir sesle dile getirdiğimi ve ülke kamuoyuna bu sorunları aktardığımı herkes görmüştür. Şimdi mecliste iki milletvekili olarak ilimizi temsil etmek istiyoruz. Şavşat halkının da, Şavşat’ın köylerinin de bizim bu dileğimize oyları ile destek olacaklarını düşünüyoruz.

Bugün Şavşat ilçemizdeki köylerimizi ziyaret ettik. Köylülerimizin ne kadar sıkıntılı olduğunu bir kez daha gördük. Ancak herkes şunu iyi bilmelidir ki 24 Haziran sonrası yaşanacak olan Parlamenter sisteme dönüş yolunda oluşacak güven ortamında herkesin yüzü gülecek. Sıkıntılar var, ödenmesi gereken acil borçlar var ama güven ortamının oluştuğu bir ortamda Halkın iktidarı ile bu sorunlarında üstesinden gelmeyi bilecek tecrübeli kadrolarımızın yaratacağı çözüm önerileri ile sıkıntıları aşmasını da bileceğiz.

Halkımız bizi ve içimizden çıkan bir halk adamı Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’ye de halkımız sahip çıkacaktır. Şu kısa sürede binlerin yüzünü güldürmesini bilen Sayın İnce şimdi Ülkemizin yüzünü güldürecektir” dedi.

Kısa bir seçim tahmininde de bulunan CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Artvin’de rekor oy ile Muharrem İnce’nin birinci çıkacağını ve CHP’nin de Artvin’de milletvekilliği seçimlerinde de birinci olacağını ileri sürdü. Artvin halkının artık Tamam dediğine vurgu yapan Bayraktutan, karış karış gezdiği Artvin ve ilçelerinde gerek Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye gerekse de kendilerine yoğun ilgi olduğunu, bu ülkeyi yöneten siyasi irade gibi halkında artık bu iktidardan dolayı yorgun düştüğünü ifade etti. 24 Haziran’dan sonra CHP iktidarında Barışın, adil bölüşümün ve büyümenin yeniden gerçekleşeceğini ifade ederek seçimlerin ülkemize, milletimize ve ilimize güzel sonuçlar getirmesini ve 24 Haziran’da bir şeyin değişeceğine ve ülkenin değişeceğine inandıklarını sözlerine ekledi.

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?