logo

Batum’da Turizm Fuarı Açıldı

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası Expo Batumi 2018 Turizm ve Otel Ekipmanları Fuarı, Gürcistan’ın Batum kentinde açıldı.

 

Batum’daki bir otelde yapılan açılışa, Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı İngaŞamilişvili, Maliye ve Ekonomi Bakanı RamazBolkvadze, Sağlık ve Sosyal Koruma Bakanı ZaalMikeledze, Tarım Bakanı AvtandilMeskhidze, Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Doç. Dr. İrfan Çiftçi, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, diplomatlar, turizmciler ve davetliler katıldı.

Bu yıl Türkiye’nin fuara yoğun kültürel faaliyetlerle katıldığına dikkat çeken Kaymakam Canpolat, etkinlikte Türk turizmi ve kültürünü tanıtıldığını kaydetti. Fuar’da stantları gezerek incelemelerde bulundu.

Fuardaki Türkiye standında halk oyunları gösterisi yapıldı, ziyaretçilere Türk mutfağından tatlılar ikram edildi. Toplam 80 şirketin katıldığı fuarda, Türkiye’den 25 şirket ve kuruluş bulunuyor. Fuar, 13 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Share
360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?