logo

Batman’a Uzanan Kardeşlik Projesi

 

Zübeyde Hanım Anaokulundan Batman’a Uzanan Kardeşlik Projesi

Artvin Zübeyde Hanım Anaokulu Kelebekler Sınıfı “Değerlendirme Eğitimi” kapsamında minik öğrencilerin yardımlaşma duygusunun pekiştirilmesi amaçlı Batman Çarıklı Ödemiş Mezrasında bulunan köy okuluna kırtasiye, giysi ve oyuncak yardımında bulundu.

Birbirinden önemli projelerle, yer yer gündeme gelen Artvin Zübeyde Hanım Anaokulu bu kez çok farklı bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Zübeyde Hanım Anaokulu Okul müdürü Ayten Akay’ın önderliğinde Kelebekler Sınıfı Öğretmeni Behiye Ağırbaş’in planlamasıyla minik öğrenciler yardımlaşma ortak iş planını öğrenmiş oldular. Mart ayı “Değerlendirme Eğitimi” kapsamında sınıf öğretmeni Behiye Ağırbaş, öğrenci velileriyle çocukların yardımlaşma duygusunu pekiştirmek için Batman’da bulunan bir köy okuluna Giysi, oyuncak ve kırtasiye malzemesi yardımı yapma kararı aldılar. Velilerle gerçekleştirilen toplantıda, sınıf öğretmeni Behiye Ağırbaş’ın eski görev yeri olan Batman ilinden ihtiyaçlı bir köy okuluna yardım etme kararı alındı.

Okul müdürü Ayten Akay, sınıf Öğretmeni Behiye Ağırbaş, öğrenci veliler ve Kelebekler sınıfı öğrencileriyle yardım çalışmalarını başlattılar. Oldukça yoğun katılımlı bir kampanya sonrası minik öğrenciler Batman Çarıklı Ödemiş mezrası ilkokulunda eğitimlerini sürdüren minik öğrencilere hediyelerini paketleyip kargo şirketi aracılığıyla gönderdiler. Kelebekler sınıfı öğrencileri, aileleri yardımlarıyla minik elleri ve temiz yürekleriyle kocaman kolilerin içine koydukları yardım malzemelerini kardeş okul seçtikleri köy okuluna gönderdiler.

Share
929 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?