logo

Basketbol Takımından İmza Şov

Artvin Belediye Spor Basketbol takımı yaptığı 7 transferiyle yeni sezona hazırlanıyor.

 

Artvin Belediye Spor Basketbol takımı geçen yıl geçirdiği başarılı sezonun ardından yarım kalan başarıyı tamamlamak için iddialı bir kadro ile lige hazırlanıyor.

Geçen yıl yarım kalan başarıyı tamamlamak için yola çıkan Artvin Belediye Spor Basketbol takımı Erkekler Bölgesel Basketbol 3. Liginde yeni kadrosu ile mücadele edecek.  Baş antrenörlüğe Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakent Spor Kulübü Basketbol takımı yardımcı antrenörlüğünü yapan Süleyman Ayar’ı, yardımcı antrenörlüğe ve aynı zamanda menajerliğe Ali Yamak’ı getirdi.

Artvin Belediye Spor kadrosuna Cem Yalman (2.lig Düzce Belediye Spordan) , Egemen Arıkan ( 2.Lig İzmir B.B Bostanlı Spordan), Tolga Alıcıoğlu ( 2. Lig Kepez Belediye Spordan),  geçen yıl Artvin Belediye Spor Basketbol takımında forma giyen Kamer Mani ve alt yapıdan A takıma Burak Şahin, Serkan Aksoy, Berhun Demir’i kattı.

Başkan Kocatepe, Sporcularla İmza töreninde bir araya geldi.

Artvin Belediye Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenin de Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Başkan yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, Kulüp yöneticileri ve baş antrenör Süleyman Ayar’ın yanı sıra sporcular yer aldı.

Sezon öncesi kadrosuna kattığı oyuncularla resmi imzaların atıldığı imza törenin de konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, geçen yıl yarıda kalan başarıyı tamamlamak için her türlü çalışmayı ve fedakârlığı yapacaklarını söyledi.

Artvin’in Basketbol kültürü olan bir il olduğunu ifade eden Başkan Kocatepe imza törenin de şu açıklamaları yaptı.  “Bizim seyirci kitlemiz var. İstanbul, İzmir ve diğer şehirlerde de maçlarımızı izlemeye gelen seyirci potansiyelimiz mevcut. Türkiye basketbol federasyonu da Artvin’i çok özel değerlendiriyor. Hem geçen sene göstermiş olduğumuz başarılar hem de şehrimizin basketbola gösterdiği ilgi ve potansiyelden dolayı herkes Artvin’deki dolu tribünlere oynanan müsabakalardan söz ediyor.  Bizde daha çok salon sporlarını önemsiyoruz. Bizim hedeflediğimiz gençlik kitlesi de salon beyefendisi gençlik. Bizim istediğimiz birbirleriyle yardımlaşan bir gençlik oluşturmak. Basketbol takım ruhunun en çok ön plana çıktığı spor dallarından biri. Bu da basketbolun bu anlamda hem Artvin insanı hem buraya gelen insanlar Artvin’de ilgi odağı haline getirdi. Ümit ediyoruz ki bu senede bunu sürdürürüz hatta artırırız.

‘Basketbola sporun lokomotifi görevini yüklüyoruz’

Biz bu şehrin turizmle özelliklede spor turizmiyle hareketleneceğini, ekonomik canlılık olacağını, kültürel, sosyal faaliyet noktasında da spor turizminin lokomotifi olacağını öngördük. Basketbol branşını bu noktada en üst noktaya koyduk. Basketbola da biraz daha iddialı, şehri biraz daha forse edebilecek ve hareketlendirebilecek sporun lokomotifi görevini yükledik.

Sportif başarılar bizler için çok önemli ama ondan da önemlisi basketbol takımının bu şehrin moral ve motivasyon değerlerine vermiş olduğu katkıdır. Artvin belediyesi geçen seneki başarısını ve imajını artırarak devam etsin istiyoruz. Bunun içinde hep birlikte olmak birlikte hareket edip bir takım ruhu oluşturmak gereklidir. Biz bu ruh içerisinde geçen sene bur da bütün takımları yendik. Herkes bizden bir yenilgi tattı.

Sizler bizlerin imajı ve temsilcilerisiniz bunu hiçbir zaman unutmayacaksınız ve iyi hazırlık, çalışma bizleri başarıya götüreceğini söylüyoruz. Galibiyet ve mağlubiyet bizim için çok önemli ama her şey değil. Önemli olan terinizin sonuna kadar mücadele edip etmediğinizdir.

‘Artvin’i Artvinli Gençler Başarıya Taşısın İstiyorum ‘

Artvin’imizde çok yetenekli gençlerimiz var. Ümit ediyorum ki 3, 4 sene sonra bizim gençlerimiz de bu takımda oynasınlar ve kendilerini başarıya taşısınlar. Geldiğim günden beri bunun mücadelesini verdim. Artvin Çoruh Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nun açılmasıyla birlikte hem bizim geçlerimiz hem de dışarıdan gelen gençler takımımıza katkı yapabilecek imkânları bulabilecek. Artvin basketbol spor kulübünün hedefi 1. Lige kadar yolu var. Gayret sizden destek bizden inşallah başarılı bir sezon geçiririz.”

Artvin Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, takıma üst düzey 3 oyuncu daha transfer edeceklerini belirtti. İnce, “ Transferlerimiz tamamlandıktan sonra güzel bir hazırlık kampı geçirmeyi planlıyoruz. Bütün hazırlıklarımızı yapıp kasım ayının başında başlayacak olan sezona iddialı bir giriş yapacağız. Takımıza tecrübeli oyuncular kazandırmanın yanı sıra alt yapıdan aldığımız genç oyuncularımızla da geleceğe yatırım yapıyoruz. Belediye başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye vermiş olduğu desteklerden dolayı kulübümüz adına teşekkür ediyorum. Yeni teknik heyetimize ve sporcularımıza yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.

Artvin Belediye basketbol takımı Baş antrenörlüğüne getirilen Süleyman Ayar, yaptığı teşekkür konuşmasında Artvin’in seyircisinden yönetimine kadar basketbola çok önem verdiklerini gördüğünü belirterek kendilerinin de bu bilinçle takımı başarıya ulaştırmak için çalışacaklarını söyledi. Ayar, “yarı profesyonelliğimizle, yarı amatör ruhumuzu birleştirerek geçen seneki başarıyı yakalayıp yarım kalan başarıyı tamamlayarak bir üst seviyeye taşımak için buradayız. Bizlere güvenip buralarda görev veren Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve Artvin Belediyesi Spor Kulübü yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah hep beraber arzu edilen başarıyı sezon sonunda yakalamış oluruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share
1298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?