logo

reklam

Başkentte Artvinliler Kahvaltıda Buluştu

Başkentte yaşayan Artvinliler, Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde (AKYD) kahvaltıda buluştular. Kahvaltıda Artvin’in sorunları, genelde ise ülkenin sorunları tartışıldı.

Başkentte yaşayan Artvinliler Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde (AKYD) kahvaltıda buluştular. Herkesin evinden getirdiği Artvin’e özgü yiyecekler ( bişi, lokum, kurabiye, börek vs.) getirerek hep birlikte kahvaltı yaparak sohbet ettiler. Arkasından da dernek lokalinde bir araya gelerek, özelde Artvin’in sorunları, genelde ise ülkenin sorunları tartışıldı.

Artvin’in başta Cerattepe maden sorunu olmak üzere, herkes teker teker konuşarak düşünce ve önerilerini açıkladılar. Her konuşmacı özetle; Artvin’in yalnız olmadığı ve budan sonra da sorunlara geçmişte olduğu gibi daha fazla sahip çıkılması doğrultusunda fikir beyan ettiler.

Ülkenin sıcak gündemi olarak ta Anayasa referandumu tartışıldı. Ağırlıkta “hayır” eğiliminin belirdiği tartışmalarda, bundan sonraki çalışmaları sürdürmek üzere bir de çalışma grubu oluşturuldu.

Bundan sonra periyodik aralıklarla bir araya gelme temennisinde bulunularak toplantı bitirildi.

Share
662 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?