logo

Başkan Kocatepe’den Ordu Çıkartması

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ordu’da düzenlenen ‘2’nci Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesine katıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ordu’da düzenlenen ‘2’nci Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesine katıldı.

Toplantı öncesi Başkan Kocatepe, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i makamlarında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Ordu’da yapılan hizmetleri yerinde inceleyen Başkan Kocatepe, Artvin’e uygulanabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, toplantının Karadeniz bölgesi için çok verimli olduğunu yayla turizmi başta olmak üzere doğa turizmi açısından Karadeniz’e katkı sunacağını ifade etti.

Ordu’nun ev sahipliği yaptığı Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi’nin bir toplantısının da Artvin’de yapılması için gerekli davetleri yaptığını söyleyen Başkan Kocatepe, yakın zamanda Artvin geniş katılımlı bir Turizm toplantısına ev sahipliğini yapacağının müjdesini verdi.

Karadeniz Doğa ve Yayla Turizminin Merkezi Olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığının himayelerinde Ordu’da düzenlenen “2. Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi”nin açılışı gerçekleşti. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde Orta Doğu ile Kuzey Afrika ülkelerinin turizm potansiyelini Türkiye ve Karadeniz pazarına çekmek, kültürel işbirliği başta olmak üzere ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla zirve düzenlendi.

Program, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bölge valileri, bölge belediye başkanları, bölge turizm sektörü temsilcileri ve 14 ülkeden 35 Arap İş adamının katılımı ile gerçekleşti.

Zirvenin açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “MENA ülkeleri, aslında çok yakın tarihte birbirleri ile ilişkileri olan halklardan oluşan bir topluluktur. MENA ülkeleri, stratejik olarak dünyanın tam da direngi noktasında olan ülkelerdir. MENA ülkelerinin dünyada önemli potansiyeli oluşturduğu da aşikârdır. Bu döneme kadar yaşanmış bazı olumsuzlukların hepsini geride bırakarak, kendi arasındaki işbirliğini en üst seviyeye çıkartmalı ve dünyada göz bebeği olan, dünyanın direngi noktası olan bu coğrafyayı yeniden ayağa kaldırmalıyız. Ümit ediyorum ki kısa sürede MENA ülkeleri, ellerinden gelen bütün gücü ortaya koyarak, iş birliği ve dayanışma içerisinde gerçekten ileriye doğru gidecek ve çok iyi sonuçlar alacaktır ” dedi.

Bakan Kurtulmuş, “Türkiye’nin, en güzel coğrafyalarından birisine sahip olan Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ve özellikle Karadeniz’in incisi olan Ordu ev Giresun illerimizde bu toplantıyı yapıyoruz” diyerek, “Yayla turizmi ve bütün turizm alanların Türkiye yeni ürünler üretecektir. Bir turistin görmek isteyeceği bütün güzellikler Türkiye’de mevcuttur, o yüzden buraya gelen turistler tekrar gelmek isteyecekti” ifadelerini kullandı.

Share
383 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?