logo

Başkan Kocatepe’den Kadir Gecesi Mesajı

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kadir Gecesi dolayısı ile bir mesaj yayınlayarak tüm İslam Âlemi ve Artvinlilerin kandilini kutladı.

 

Başkan Kocatepe mesajında şunları kaydetti:  “Kardeşliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan’ın son günlerine yaklaşılırken bu manevi atmosferi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda şehrimizde gerçekleştirdiğimiz “Bir Sofrada Artvin” iftar çadırlarıyla, birliğimizi bütünlüğümüzü pekiştirerek rahmet ayını manasına uygun şekilde yaşamaya gayret ettik. Bizler sofralarımızda huzur içinde iftar açarken Doğu Türkistan’da, Gazze’de, Suriye’de, Myanmar’da, Filistin’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm altında olan kardeşlerimize de dua ettik”dedi.

Başkan Kocatepe mesajının devamında ise;  İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve her mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanıyoruz. Bu mübarek gecede; hoşgörünün, barış ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.

Kadir gecesi feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan,  yüreklerimizin ibadetle çarpıştığı bir gecedir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin,  Artvinli hemşerilerimin ve İslam âleminin Mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; tüm mazlumlar ve acı çeken insanlar için kurtuluşa, iyiliklere, güzelliklere vesile olmasını diliyorum ” dedi.

Share
444 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?