logo

Başkan Kocatepe, Yeni Döneme Bir Eksik Bırakmamaya Kararlı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinin hemen ardından Artvin Belediye Başkanı olan Mehmet Kocatepe yoğun çalışmalarını sürdürüyor. 30 Mart öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye çalışan Başkan Kocatepe, 30 Mart öncesinde söz vermediği onlarca hizmeti de ilimize kazandırarak herkesin gönlünde taht kurmayı başardı.

Başkan Kocatepe, ciddi anlamda yeni döneme bir eksik bırakmamaya kararlı görünüyor. Her gün yeni bir yatırım, her gün yeni bir hizmet devreye giriyor. Bu şehirde daha önce hiç gerçekleştirilmemiş projeler bir bir hizmete girerken, Artvin’de daha önce olan ancak bir şekilde kapanan hizmetlerde yeniden faaliyete geçiyor. Kah bakıyorsunuz hayvan barınağı yapılıyor, kah bakıyorsunuz semt konağının temeli atılıyor. Bir bakıyorsunuz hamam ve saunanın inşaatı başlıyor bir bakıyorsunuz alternatif yolun inşaatı tamamlanıyor. Artvin Belediyesi, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş derecede proje üzerine proje devreye sokuyor. Sosyo, kültürel, ekonomik, sağlık, temizlik, spor, eğitim, tarım vs hemen hemen her alanda hizmet üzerine hizmet üreten Başkan Kocatepe ve ekibinin hızına adeta yetişilmiyor. Bu dönemde galiba en zor iş biz gazeteciler ile siyasilere düşüyor. Zira Başkan Kocatepe ve ekibini takip etmekte, yaptıkları faaliyetleri, attıkları temelleri, açtıkları hizmetleri takip etmekten inanın kendi işlerimizi takip edemez hale geldik. Başkan Kocatepe ve ekibinin şehrimize kattıkları hizmetler o denli fazla olunca şehrimizdeki işadamları da daha çok risk alarak şehri dinamik ve yenilenen bir şehir haline getirdiler.

Semt Konağı ve Hamam Hayırlı Olsun!

Artvin Belediyesi Semt Konağı

 • Hasta yakınları misafirhanesi
 • Yaşlılar Dinlenme Evi
 • Hanımlar Lokali
 • Aş Evi

Projesi yapım inşaatı temel atma törenini gerçekleştirildi. İlimize hayırlı uğurlu olsun.

Hamam projesinin ise temelinin atılması ise an meselesi. Az önce de belirttiğim gibi, Artvin Belediyesi’nin hızına yetişemiyoruz. Hangi birini yazsak, hangi birini anlatsak açıkçası şaşırdık kaldık.

Artvin Belediyesi’nin yeni dönemde yaptığı hizmetlerin fazlalığını kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız size basit bir yol göstereceğim. Başkan Kocatepe’nin seçim vaatlerini içeren kitapçığı elinize alın ve inceleyin, ardından da belediyenin seçimden sonra yaklaşık 3 ayda bir çıkardığı kitapçıkları bir inceleyin. Farkı inanın çok rahatlıkla göreceksiniz. Vaatler kitabı 50 sayfa geçtiğimiz günlerde çıkan hizmetler kitabı yaklaşık 125 sayfa. Yüz akıyla 3 yıl adlı kitapçığı incelediğimizde fark çok rahatlıkla ortaya çıkıyor. Ne diyelim, Allah bereket versin, Allah arttırsın.

AK Belediyelerin Başarısı Birliktelikten Doğuyor

Şunu net olarak belirtmeliyiz ki Türkiye’ye belediyeciliği Sosyal Demokratlar getirmiştir. 80’li yılların sonunda Sosyal Demokratlar, belediyecilik alanında ciddi başarılar elde etmelerine karşın ülkemizde belediyeciliği geliştiren ve büyüten kesinlikle Milli Görüşçülerdir. Tabi ki ANAP’lı belediyeleri de asla unutmamak lazım. İzmir’de Burhan Özfatura iyi bir örnektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da, Melih Gökçek’in Ankara’da başlattığı değişim ve gelişim atağı ülke geneline yayılmıştır. Sosyal Demokratların belediyecilik anlayışının son temsilcileri ise Mustafa Sarıgül ile Yılmaz Büyükerşen olmuşlardır. Maalesef ki Sosyal Demokratlar Murat Karayalçın’lı dönemlerde kalınca belediyeler milli görüşçülerin tekellerinde kalmıştır. 2000’li yıllarda AK Belediyeler ise çıtayı inanılmaz yükselttikleri için ülke genelinde belediyelerin neredeyse yüzde 70’i AK Belediyeler oldu. İlimiz AK Belediyeler ile Arhavi ve Yusufeli’nde tanıştı. Arhavi iki dönem, Yusufeli ise bir dönem AK Belediye olunca değişim ve dönüşüm il genelinde ün yapınca ildeki 9 belediyenin 7’si AK Belediye oldu. AK Belediyelerde göreve geldikten sonra tüm il genelinde bir değişimin ve gelişimin önünü açmış oldular.

Artvin Belediyesi 2014 yılının Mart ayından sonra başlattığı hizmet atağı adeta uçuşa geçerken, Belediye Başkan Yardımcıları, Özel Kalem Müdürlüğü, tüm şube müdürlükleri ve belediyenin personelleri adeta el ele vererek bu hizmet atağını başarıyla gerçekleştiriyorlar. Başarının en önemli nedeni kesinlikle Belediye’nin yüzde 80’ninin aynı sinerjiyi ve heyecanı yaşıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu da başarıyı doğal olarak ortaya koyuyor. Başkan Kocatepe’nin hayal ettiği projeler projeci Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy ve ekibinin tezgahında hamurlaştırılıyor ve diğer başkan yardımcıları Erkan Yazan ve Zafer İnce ve diğer ekiplerle birlikte projeler hizmete dönüşüveriyor. Ne diyelim, biz memnunuz. Allah bu birlikteliği bozmasın.

Tabi ki burada bir konunun daha altını çizmek gerekiyor. AK Kadroların başarısının tek bir anahtarı var, o da kesinlikle birlik ve beraberliktir. Bakınız AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve AK Parti İl başkanı Av. Erkan Balta ve ekibi, Başkan Kocatepe ve ekibinin nerede ihtiyacı olursa oraya koşuyor, AK Parti Milletvekili Kışla ve İl Başkanı ve ekibinin nerede bir ihtiyacı var ise Başkan Kocatepe ve ekibi oraya koşuyor. Başarıda buradan geliyor. Aynı durum ilçelerde de yaşanıyor. El ele vermişler, hizmet yolunda koşuyorlar. Niyet halisane olunca da bu niyetten bereket doğuyor.

Başkan Kocatepe, bu hızla gelecek döneme ne bırakacak merak ediyorum

Başkan Kocatepe, o denli hızlı çalışıyor ki adeta gelecek döneme bir şey bırakmak istemiyor. Her gün yeni bir proje, her gün yeni bir hizmet. İnanın arkasından adeta birileri kovalıyor. Emin olun, Başkan Kocatepe ve ekibinin bugüne kadar yaptığı hizmetler bugün itibariyle üzerine eklenmeden dursa arka arkaya iki seçim kazanmasını sağlatır.

Ben bunu söylerken tabi ki biliyorum ki Başkan Kocatepe ve ekibinin durmaya niyetleri yok. Aman olmasında. Artvin hizmete aç bir şehir. Bu şehirde ne kadar taşın üzerine taş koyarsak bu ilin geleceği o kadar aydınlık olacaktır. Ben bugüne kadar bu ilde taş üzerine taş koymuş tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ediyorum. Onlarda imkanlar doğrultusunda güzel şeyler yaptılar ancak AK Belediyeler özellikle iktidar gücüyle birlikte şanslarını kullanıyorlar. Bu şansı da hizmet aşkı ile pekiştirerek artıya dönüştürüyorlar. Vatandaşlarda AK Kadrolara belediyeleri teslim etmekte ve onlara güvenmeye devam etmekte de hiçte haksız sayılmazlar.

Unutulmamalı ki bu millet hizmet edene vefasını ödüyor.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yeşil Artvin Derneği Ne Açıklama Yapacak Merak Ediyorum

  20 Şubat 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Uzun zamandır sessizliğe gömülen Yeşil Artvin Derneği sessizliğini bozuyormuş. Dernek tarafından yapılan açıklamaya göre 21 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 17.30’da Halitpaşa Meydanı’nda basın açıklaması yapılacakmış. İnanın çok merak ediyorum bu açıklamayı. Bunca yaşananlar karşısında sessizliklerini koruyan bir tek açıklama dahi yapmayan derneğin şimdi açıklama yapması bana oldukça ilginç geldi. Evet, anlıyorum bu açıklamanın içeriği iki yıl önce Şubat ayında yaşanan Cerattepe olaylarının yıldönümüne ilişkin olacaktır ancak bugüne kadar sessiz ...
 • Dünden Bugüne Afrin

  19 Şubat 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Tarihi Hititlere, M.Ö. 1000’lere kadar uzanan ve önemli tarihsel kalıntıları barındıran Afrin çok erken dönemde, Kudüs’ün de fethedildiği 637 yılında Müslümanların hâkimiyetine girdi. Osmanlı döneminde Afrin Kilis’e bağlı bir kaza konumundaydı.   Afrin Misak-ı Milli sınırları içinde yer almaktadır. Afrin Birinci Dünya Savaşı’nda dahi kaybedilmemiş bir bölge idi. 30 Ekim 1918’de Mondros Mütarekesi imzalandıktan sonra, Osmanlı birliklerinin Afrin-Tel-Rıfat-Azez hattında hakimiyeti vardı. Milli Mücadele döneminde 1920-1921 aralı...
 • Trabzon Lobisi Tüneli, Allah’da Kar Yağışını Geciktirdi

  19 Şubat 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Sizin hesabınız var ise Trabzon Lobisi Allah’ın da bir hesabı var. Siz, Artvin üzerinden çeşitli hesaplar yaparak Artvin halkını sıkıntıya sokarsanız Cenab-ı Allah’ta Artvin’e başka bir rahatlık verir. Şuan içinde bulunduğumuz durum tam da bu sözleri içeren bir durum. Ekim 2010 tarihinde temeli atılmıştı Hopa Dağı Cankurtaran Tüneli’nin temeli. Dönemin Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı, bugünün Başbakanı Binali Yıldırım temel atmıştı. Binali Yıldırım o gün konuşurken; “Bu Babamın Yoludur, Yolu Neşe Yoludur. Bu babamın yoludur/ Yolu n...
 • Artvin’de Zor Coğrafyada, Zor Siyaset, Zor Medya İlişkileri…

  19 Şubat 2018 Köşe Yazıları, Selim Çiftçi

  Artvin ve ilçeleri gerek fiziki açıdan, gerek sosyal açıdan, kültürel değerlerini ihraç etme açısından, turizme açılma açısından, İktidarın yaptıklarını anlatamama zorlukları açısından hülasa her açıdan müstesna bir ilimizdir. Şimdi bu paragraftaki maddeleri tek tek ele alalım. -Kırık engebeli arazi olması açısından yatırım yapma zorluğu. Ama buna rağmen ülkemizin nüfusuna göre en çok yatırım almış ili olduğunu biliyorum. -Efendim barajlar varda ondan yatırımın çoğu burada gözüküyor. Hayır değerli kardeşlerim. Mesela Ardahan da, Erzur...