logo

Başkan Kocatepe, Yeni Döneme Bir Eksik Bırakmamaya Kararlı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinin hemen ardından Artvin Belediye Başkanı olan Mehmet Kocatepe yoğun çalışmalarını sürdürüyor. 30 Mart öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye çalışan Başkan Kocatepe, 30 Mart öncesinde söz vermediği onlarca hizmeti de ilimize kazandırarak herkesin gönlünde taht kurmayı başardı.

Başkan Kocatepe, ciddi anlamda yeni döneme bir eksik bırakmamaya kararlı görünüyor. Her gün yeni bir yatırım, her gün yeni bir hizmet devreye giriyor. Bu şehirde daha önce hiç gerçekleştirilmemiş projeler bir bir hizmete girerken, Artvin’de daha önce olan ancak bir şekilde kapanan hizmetlerde yeniden faaliyete geçiyor. Kah bakıyorsunuz hayvan barınağı yapılıyor, kah bakıyorsunuz semt konağının temeli atılıyor. Bir bakıyorsunuz hamam ve saunanın inşaatı başlıyor bir bakıyorsunuz alternatif yolun inşaatı tamamlanıyor. Artvin Belediyesi, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş derecede proje üzerine proje devreye sokuyor. Sosyo, kültürel, ekonomik, sağlık, temizlik, spor, eğitim, tarım vs hemen hemen her alanda hizmet üzerine hizmet üreten Başkan Kocatepe ve ekibinin hızına adeta yetişilmiyor. Bu dönemde galiba en zor iş biz gazeteciler ile siyasilere düşüyor. Zira Başkan Kocatepe ve ekibini takip etmekte, yaptıkları faaliyetleri, attıkları temelleri, açtıkları hizmetleri takip etmekten inanın kendi işlerimizi takip edemez hale geldik. Başkan Kocatepe ve ekibinin şehrimize kattıkları hizmetler o denli fazla olunca şehrimizdeki işadamları da daha çok risk alarak şehri dinamik ve yenilenen bir şehir haline getirdiler.

Semt Konağı ve Hamam Hayırlı Olsun!

Artvin Belediyesi Semt Konağı

 • Hasta yakınları misafirhanesi
 • Yaşlılar Dinlenme Evi
 • Hanımlar Lokali
 • Aş Evi

Projesi yapım inşaatı temel atma törenini gerçekleştirildi. İlimize hayırlı uğurlu olsun.

Hamam projesinin ise temelinin atılması ise an meselesi. Az önce de belirttiğim gibi, Artvin Belediyesi’nin hızına yetişemiyoruz. Hangi birini yazsak, hangi birini anlatsak açıkçası şaşırdık kaldık.

Artvin Belediyesi’nin yeni dönemde yaptığı hizmetlerin fazlalığını kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız size basit bir yol göstereceğim. Başkan Kocatepe’nin seçim vaatlerini içeren kitapçığı elinize alın ve inceleyin, ardından da belediyenin seçimden sonra yaklaşık 3 ayda bir çıkardığı kitapçıkları bir inceleyin. Farkı inanın çok rahatlıkla göreceksiniz. Vaatler kitabı 50 sayfa geçtiğimiz günlerde çıkan hizmetler kitabı yaklaşık 125 sayfa. Yüz akıyla 3 yıl adlı kitapçığı incelediğimizde fark çok rahatlıkla ortaya çıkıyor. Ne diyelim, Allah bereket versin, Allah arttırsın.

AK Belediyelerin Başarısı Birliktelikten Doğuyor

Şunu net olarak belirtmeliyiz ki Türkiye’ye belediyeciliği Sosyal Demokratlar getirmiştir. 80’li yılların sonunda Sosyal Demokratlar, belediyecilik alanında ciddi başarılar elde etmelerine karşın ülkemizde belediyeciliği geliştiren ve büyüten kesinlikle Milli Görüşçülerdir. Tabi ki ANAP’lı belediyeleri de asla unutmamak lazım. İzmir’de Burhan Özfatura iyi bir örnektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da, Melih Gökçek’in Ankara’da başlattığı değişim ve gelişim atağı ülke geneline yayılmıştır. Sosyal Demokratların belediyecilik anlayışının son temsilcileri ise Mustafa Sarıgül ile Yılmaz Büyükerşen olmuşlardır. Maalesef ki Sosyal Demokratlar Murat Karayalçın’lı dönemlerde kalınca belediyeler milli görüşçülerin tekellerinde kalmıştır. 2000’li yıllarda AK Belediyeler ise çıtayı inanılmaz yükselttikleri için ülke genelinde belediyelerin neredeyse yüzde 70’i AK Belediyeler oldu. İlimiz AK Belediyeler ile Arhavi ve Yusufeli’nde tanıştı. Arhavi iki dönem, Yusufeli ise bir dönem AK Belediye olunca değişim ve dönüşüm il genelinde ün yapınca ildeki 9 belediyenin 7’si AK Belediye oldu. AK Belediyelerde göreve geldikten sonra tüm il genelinde bir değişimin ve gelişimin önünü açmış oldular.

Artvin Belediyesi 2014 yılının Mart ayından sonra başlattığı hizmet atağı adeta uçuşa geçerken, Belediye Başkan Yardımcıları, Özel Kalem Müdürlüğü, tüm şube müdürlükleri ve belediyenin personelleri adeta el ele vererek bu hizmet atağını başarıyla gerçekleştiriyorlar. Başarının en önemli nedeni kesinlikle Belediye’nin yüzde 80’ninin aynı sinerjiyi ve heyecanı yaşıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu da başarıyı doğal olarak ortaya koyuyor. Başkan Kocatepe’nin hayal ettiği projeler projeci Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy ve ekibinin tezgahında hamurlaştırılıyor ve diğer başkan yardımcıları Erkan Yazan ve Zafer İnce ve diğer ekiplerle birlikte projeler hizmete dönüşüveriyor. Ne diyelim, biz memnunuz. Allah bu birlikteliği bozmasın.

Tabi ki burada bir konunun daha altını çizmek gerekiyor. AK Kadroların başarısının tek bir anahtarı var, o da kesinlikle birlik ve beraberliktir. Bakınız AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve AK Parti İl başkanı Av. Erkan Balta ve ekibi, Başkan Kocatepe ve ekibinin nerede ihtiyacı olursa oraya koşuyor, AK Parti Milletvekili Kışla ve İl Başkanı ve ekibinin nerede bir ihtiyacı var ise Başkan Kocatepe ve ekibi oraya koşuyor. Başarıda buradan geliyor. Aynı durum ilçelerde de yaşanıyor. El ele vermişler, hizmet yolunda koşuyorlar. Niyet halisane olunca da bu niyetten bereket doğuyor.

Başkan Kocatepe, bu hızla gelecek döneme ne bırakacak merak ediyorum

Başkan Kocatepe, o denli hızlı çalışıyor ki adeta gelecek döneme bir şey bırakmak istemiyor. Her gün yeni bir proje, her gün yeni bir hizmet. İnanın arkasından adeta birileri kovalıyor. Emin olun, Başkan Kocatepe ve ekibinin bugüne kadar yaptığı hizmetler bugün itibariyle üzerine eklenmeden dursa arka arkaya iki seçim kazanmasını sağlatır.

Ben bunu söylerken tabi ki biliyorum ki Başkan Kocatepe ve ekibinin durmaya niyetleri yok. Aman olmasında. Artvin hizmete aç bir şehir. Bu şehirde ne kadar taşın üzerine taş koyarsak bu ilin geleceği o kadar aydınlık olacaktır. Ben bugüne kadar bu ilde taş üzerine taş koymuş tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ediyorum. Onlarda imkanlar doğrultusunda güzel şeyler yaptılar ancak AK Belediyeler özellikle iktidar gücüyle birlikte şanslarını kullanıyorlar. Bu şansı da hizmet aşkı ile pekiştirerek artıya dönüştürüyorlar. Vatandaşlarda AK Kadrolara belediyeleri teslim etmekte ve onlara güvenmeye devam etmekte de hiçte haksız sayılmazlar.

Unutulmamalı ki bu millet hizmet edene vefasını ödüyor.

Etiketler:
Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Hiç Kimse Vazgeçilmez Değil, Peygamberler Hariç

  20 Kasım 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Hiç kimsenin vezgeçilmez olmadığını lise döneminde çok erken bir zamanda fark eden bir kişiyim. Teneffüste özellikle alt sınıflardaki öğrenci arkadaşlar ödevlerini yaptırmak ve soru sormak için etrafımı bir petek gibi sararlardı. Lise döneminde bizim okulda neredeyse ödevini yapmadığım bir öğrenci yoktur. Bu durumdan dolayı nefsime bir gurur gelmişti; “ben mezun olursam bu öğrenciler ödevlerini nasıl yapacaklar” diye merak ediyordum. Lise 1989 yılında bitti. Öğrencilerin benden sonra ödevlerini nasıl yapacaklarını takip etmeye b...
 • Münafık kafirden eşeddir (daha şiddetli, daha zararlı, daha beter)

  19 Kasım 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Münafık, kafirden eşeddir, daha zararlıdır. Münafıklar, dostlar dairesinde sokulup ifsat ederler. Bir kafir insanlığa zarar vermeden insanlar içinde geçinip gidebilir, ama kalbinde nifak olan bir münafık, akrebin, sokmadan ve zehirlemeden lezzet alması gibi insanlar arasında özellikle de Müslümanlar içinde fesat ve nifak çıkartmaktan zevk duyar bir haşeredir. Münafık: İçinden gerçek anlamda iman etmemiş olup, dışından Müslüman görünen kimse, asli manasını değiştirmeden dilimize geçmiş olan münafık kelimesi İslam toplumu içinde -çeş...
 • Artvinliler Olarak Kadir Topbaş ve Faruk Çelik’e Büyük Vefasızlık Yaptık

  16 Kasım 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Bu yazıyı yazarken çok düşündüm. Yazıyı yazıp yazmama noktasında kararsız kaldım ancak kendimi vefasızlar arasında görmediğim için bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Ben vefasızlığı kabullenemiyorum. Bu sebeple belki bir hatırlatma olur, belki biraz bu iki değerimize ve yazımda yine adından bahsedeceğim Müsteşar Nusret Yazıcı’ya karşı hemşerilerimiz tarafından birazcık da olsa vefa gösterilmesine vesile olur diye bu yazıyı kaleme almaya karar verdim. Değerli okurlarım, benim 1996’lı yıllardan sonra gerek insani gerekse de siyasi olarak Ar...
 • Merdi Kıpti Şecaat Arzederken Sirkatin Söyler

  16 Kasım 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Çingenenin merdi, kendini överken hırsızlığını söyler başka bir deyişle Mert Çingene hırsızlığıyla övünür, demektir. Çingene erkeği yiğitliğini anlatırken hırsızlığını söyler. Aslında sözün aslı ''Şecaat arz ederken merdikıpti sirkatin söyler.''dir. "Şecaat arzederken merd-i kıbtî sirkatin söyler" sözünün geçtiği ve Koca Mehmed Ragıp Paşa'ya ait olan beyit aşağıdaki gibidir: “Miyân-ı güft ü gûda bed-meniş îhâm eder kubhun Şecâ'at arz ederken Merd-i Kıbtî sirkatin söyler”  18.yüzyıl Osmanlı sadrazamlarından Koca Mehmet Ragıp...