logo

Başkan Kocatepe, Yeni Döneme Bir Eksik Bırakmamaya Kararlı


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimlerinin hemen ardından Artvin Belediye Başkanı olan Mehmet Kocatepe yoğun çalışmalarını sürdürüyor. 30 Mart öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye çalışan Başkan Kocatepe, 30 Mart öncesinde söz vermediği onlarca hizmeti de ilimize kazandırarak herkesin gönlünde taht kurmayı başardı.

Başkan Kocatepe, ciddi anlamda yeni döneme bir eksik bırakmamaya kararlı görünüyor. Her gün yeni bir yatırım, her gün yeni bir hizmet devreye giriyor. Bu şehirde daha önce hiç gerçekleştirilmemiş projeler bir bir hizmete girerken, Artvin’de daha önce olan ancak bir şekilde kapanan hizmetlerde yeniden faaliyete geçiyor. Kah bakıyorsunuz hayvan barınağı yapılıyor, kah bakıyorsunuz semt konağının temeli atılıyor. Bir bakıyorsunuz hamam ve saunanın inşaatı başlıyor bir bakıyorsunuz alternatif yolun inşaatı tamamlanıyor. Artvin Belediyesi, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş derecede proje üzerine proje devreye sokuyor. Sosyo, kültürel, ekonomik, sağlık, temizlik, spor, eğitim, tarım vs hemen hemen her alanda hizmet üzerine hizmet üreten Başkan Kocatepe ve ekibinin hızına adeta yetişilmiyor. Bu dönemde galiba en zor iş biz gazeteciler ile siyasilere düşüyor. Zira Başkan Kocatepe ve ekibini takip etmekte, yaptıkları faaliyetleri, attıkları temelleri, açtıkları hizmetleri takip etmekten inanın kendi işlerimizi takip edemez hale geldik. Başkan Kocatepe ve ekibinin şehrimize kattıkları hizmetler o denli fazla olunca şehrimizdeki işadamları da daha çok risk alarak şehri dinamik ve yenilenen bir şehir haline getirdiler.

Semt Konağı ve Hamam Hayırlı Olsun!

Artvin Belediyesi Semt Konağı

 • Hasta yakınları misafirhanesi
 • Yaşlılar Dinlenme Evi
 • Hanımlar Lokali
 • Aş Evi

Projesi yapım inşaatı temel atma törenini gerçekleştirildi. İlimize hayırlı uğurlu olsun.

Hamam projesinin ise temelinin atılması ise an meselesi. Az önce de belirttiğim gibi, Artvin Belediyesi’nin hızına yetişemiyoruz. Hangi birini yazsak, hangi birini anlatsak açıkçası şaşırdık kaldık.

Artvin Belediyesi’nin yeni dönemde yaptığı hizmetlerin fazlalığını kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız size basit bir yol göstereceğim. Başkan Kocatepe’nin seçim vaatlerini içeren kitapçığı elinize alın ve inceleyin, ardından da belediyenin seçimden sonra yaklaşık 3 ayda bir çıkardığı kitapçıkları bir inceleyin. Farkı inanın çok rahatlıkla göreceksiniz. Vaatler kitabı 50 sayfa geçtiğimiz günlerde çıkan hizmetler kitabı yaklaşık 125 sayfa. Yüz akıyla 3 yıl adlı kitapçığı incelediğimizde fark çok rahatlıkla ortaya çıkıyor. Ne diyelim, Allah bereket versin, Allah arttırsın.

AK Belediyelerin Başarısı Birliktelikten Doğuyor

Şunu net olarak belirtmeliyiz ki Türkiye’ye belediyeciliği Sosyal Demokratlar getirmiştir. 80’li yılların sonunda Sosyal Demokratlar, belediyecilik alanında ciddi başarılar elde etmelerine karşın ülkemizde belediyeciliği geliştiren ve büyüten kesinlikle Milli Görüşçülerdir. Tabi ki ANAP’lı belediyeleri de asla unutmamak lazım. İzmir’de Burhan Özfatura iyi bir örnektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da, Melih Gökçek’in Ankara’da başlattığı değişim ve gelişim atağı ülke geneline yayılmıştır. Sosyal Demokratların belediyecilik anlayışının son temsilcileri ise Mustafa Sarıgül ile Yılmaz Büyükerşen olmuşlardır. Maalesef ki Sosyal Demokratlar Murat Karayalçın’lı dönemlerde kalınca belediyeler milli görüşçülerin tekellerinde kalmıştır. 2000’li yıllarda AK Belediyeler ise çıtayı inanılmaz yükselttikleri için ülke genelinde belediyelerin neredeyse yüzde 70’i AK Belediyeler oldu. İlimiz AK Belediyeler ile Arhavi ve Yusufeli’nde tanıştı. Arhavi iki dönem, Yusufeli ise bir dönem AK Belediye olunca değişim ve dönüşüm il genelinde ün yapınca ildeki 9 belediyenin 7’si AK Belediye oldu. AK Belediyelerde göreve geldikten sonra tüm il genelinde bir değişimin ve gelişimin önünü açmış oldular.

Artvin Belediyesi 2014 yılının Mart ayından sonra başlattığı hizmet atağı adeta uçuşa geçerken, Belediye Başkan Yardımcıları, Özel Kalem Müdürlüğü, tüm şube müdürlükleri ve belediyenin personelleri adeta el ele vererek bu hizmet atağını başarıyla gerçekleştiriyorlar. Başarının en önemli nedeni kesinlikle Belediye’nin yüzde 80’ninin aynı sinerjiyi ve heyecanı yaşıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu da başarıyı doğal olarak ortaya koyuyor. Başkan Kocatepe’nin hayal ettiği projeler projeci Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy ve ekibinin tezgahında hamurlaştırılıyor ve diğer başkan yardımcıları Erkan Yazan ve Zafer İnce ve diğer ekiplerle birlikte projeler hizmete dönüşüveriyor. Ne diyelim, biz memnunuz. Allah bu birlikteliği bozmasın.

Tabi ki burada bir konunun daha altını çizmek gerekiyor. AK Kadroların başarısının tek bir anahtarı var, o da kesinlikle birlik ve beraberliktir. Bakınız AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve AK Parti İl başkanı Av. Erkan Balta ve ekibi, Başkan Kocatepe ve ekibinin nerede ihtiyacı olursa oraya koşuyor, AK Parti Milletvekili Kışla ve İl Başkanı ve ekibinin nerede bir ihtiyacı var ise Başkan Kocatepe ve ekibi oraya koşuyor. Başarıda buradan geliyor. Aynı durum ilçelerde de yaşanıyor. El ele vermişler, hizmet yolunda koşuyorlar. Niyet halisane olunca da bu niyetten bereket doğuyor.

Başkan Kocatepe, bu hızla gelecek döneme ne bırakacak merak ediyorum

Başkan Kocatepe, o denli hızlı çalışıyor ki adeta gelecek döneme bir şey bırakmak istemiyor. Her gün yeni bir proje, her gün yeni bir hizmet. İnanın arkasından adeta birileri kovalıyor. Emin olun, Başkan Kocatepe ve ekibinin bugüne kadar yaptığı hizmetler bugün itibariyle üzerine eklenmeden dursa arka arkaya iki seçim kazanmasını sağlatır.

Ben bunu söylerken tabi ki biliyorum ki Başkan Kocatepe ve ekibinin durmaya niyetleri yok. Aman olmasında. Artvin hizmete aç bir şehir. Bu şehirde ne kadar taşın üzerine taş koyarsak bu ilin geleceği o kadar aydınlık olacaktır. Ben bugüne kadar bu ilde taş üzerine taş koymuş tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ediyorum. Onlarda imkanlar doğrultusunda güzel şeyler yaptılar ancak AK Belediyeler özellikle iktidar gücüyle birlikte şanslarını kullanıyorlar. Bu şansı da hizmet aşkı ile pekiştirerek artıya dönüştürüyorlar. Vatandaşlarda AK Kadrolara belediyeleri teslim etmekte ve onlara güvenmeye devam etmekte de hiçte haksız sayılmazlar.

Unutulmamalı ki bu millet hizmet edene vefasını ödüyor.

Etiketler:
Share
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Darbecilere Darbe Yapan Milletimizle Gurur Duyuyoruz

  19 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Yüksel Kantar

  15 Temmuz 2016 Tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerimize sızmış hain bir grup Marmaris’te tatil yapan Cumhurbaşkanımıza suikast düzenlemek istemiş, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü trafiğe kaparmış, seçilmiş hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmiş, TBMM’ni bombalamış, Genelkurmay Başkanlığı’nı, Ankara’da bulunan Özel Harekat Polis Merkezi’ni bombalayarak yerle bir etmiş, kısacası Milletimize Darbe yaparak ülkemizi istikrarsızlaştırmaya ve kaosa yönelik işgal girişiminde bulunmuştur. Ancak Aziz ve Necip Milletimiziz, bu hain grubun teşebbüsünü, C...
 • Sosyal Medyada Duyduğumuz Her Bilgiyi Hemen Paylaşmamak Gerek

  17 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Sosyal medya doğru kullanıldığı zaman çok yararlı bir iletişim aracıdır ancak yanlış kullanılır ise de inanılmaz büyük zararlar veren bir iletişim aracı haline döner. Zaman zaman sosyal medyanın zararlı etkilerine şahitlikte yapıyoruz. Bu yazıyı yazmaya sabah saatlerinde sosyal medyada dolanan bir haberin doğrulanamamasından sonra karar verdim. Öncelikle konuyu bir sizinle paylaşayım. AK Parti’den 24-25 ve 26. Dönem milletvekilliği görevinde bulunan Dr. İsrafil Kışla’nın Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı görevine atandığına da...
 • Dört tarz-ı İslam

  10 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    İslam elbette tek bir dindir. Fakat kabiliyetlerin farklı olmasından dolayı bu tek din farklı tarzlarda algılanmıştır. Devlet İslam’ı: Baskıcı özellikler taşır. Ebu Hanife ve Ahmet bin Hanbel Devlet İslam'ının baskıları sonucu şehit edilmişlerdir. Halk İslam’ı: Daha serbest, kolay ama hurafeler barındırabilen bir İslam tarzıdır. Tasavvuf İslam’ı: Daha dindar bireyler yetiştirir, ama taassuba düşülerek saplantılar içine girebilen bir İslam tarzıdır. Kitabi İslam: Kılı kırk yaran, düşünsel yönü ağır basan İslam’dır. Temsilci...
 • Şeriat nedir?

  08 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    En çok tartışılan kavramlardan biri de “şeriat.” Bu konuda birçok kişinin kafası bir hayli karışık. Anlamını bilen de konuşuyor, bilmeyen de. Kaynak: https://twitter.com/hashtag/herkesi%CC%87cinadelet Birisiyle karşılaşıyorsunuz. Namaz kıldığından, oruç tuttuğundan söz ediyor. Sohbetiniz sürüyor ve sonunda, şeriatın en önemli iki emrini yerine getiren bu adamın, şeriata karşı olduğunu görüyor ve hayret ediyorsunuz. Bir başkasıyla görüşüyorsunuz. Şeriatı hararetle savunuyor. İç alemine, ibadet dünyasına iniyorsunuz, İslam’...