logo

Başkan Kocatepe: ” Yapılanlar Siyasi Hazımsızlıktır”

Başkan Kocatepe, 7 Mart Gecesi’nde yaşanan olayları değerlendirdi

“Kutlamada yaşanan olumsuzluklara ilişkin üzüntülü, kırgın dahası geleceğe dair endişeliyim”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 7 Mart Artvin’in Kurtuluşu’nun 95.yıl etkinlikleri kutlama gecesinde Belediye tarafından gerçekleştirilen organizasyonda yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamada bulundu.

7 Mart Gecesi’nde yaşanan olayların kendisini üzdüğü gibi kırmanın yanı sıra gelecek adına da endişelendirdiğini belirten Başkan Kocatepe açıklamasında; “ 7 Mart Artvin’imizin Düşman işgalinden Kurtuluşunun 95’ci yıl dönümü kutlama törenlerinde binlerce hemşerimizin tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yılda coşku ve heyecanına teşekkür ediyorum.

Kutlamalar esnasında yaşanan olumsuzluklarla  ilgili üzüntümü, kırgınlığımı  dahası geleceğe dair endişelerimi de paylaşmak istiyorum. Bir şehrin düşman işgalinden kurtuluş törenleri o şehrin en büyük organizasyonu, sevinç, coşku ve birlik beraberliklerini dost ve düşmana  gösterdikleri en önemli günleridir.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda, Artvin Belediyesi olarak halkımızla beraber ilk günkü coşku ve heyecanı yaşatan bir kutlama programı gerçekleştirdik. Geçen yılın nerede ise iki katı katılım oldu. Yaklaşık beş bin hemşerimiz, Atatepe’den sekiz pare top atışının ardından, Mehteran eşliğinde başta belediye çalışanlarımız, Meclis üyelerimiz, belediye sporcularımız ve iki bin  civarında hemşerimizin  katılımı ile konser alanı Halitpaşa kavşağına doğru yürürken, sayıları iki yüz civarında olan bir gurup tarafından önce yol kesilerek, sonrada  konser alanında çalışanlarımızın, Meclis üyelerimizin eşlerinin tartaklanması, mehteranın ellerindeki müzik aletlerinin ellerinden zorla alma girişimi, fiili saldırı dahil, slogan, sözlü hakarete varan her türlü saldırıya maruz kaldık.

Protestolar, misafir halk oyunlarının gösterileri, Sayın Cumhurbaşkanı’mız, Başbakan’ımız ve kutlama mesajı gönderen diğer zevatın anonsunda devam etti. Hatta Sayın Cumhurbaşkanı’mızın mesajı sonrasında bir  protestonu platforma çıkarak belediye çalışanımız sunucunun elinden mikrofonu ve telgrafı alarak tahrikte  adeta zirve yaptı. Bizim konuşmamız esnasında ise protestolar  devam etti. Neyse ki alandaki binler, şehre olan muhabbetleri oyunu sezmeleri ve şehrin Bayramını kaosa çeviren kişilerle irtibat sağlayan iyi niyetli birkaç hemşerimizin gayreti ile adeta bir facianın eşliğinden dönülmüştür.
Bir gün öncesinde; gazetecisinden ilçe Başkanına,  il yöneticisine, dernek yöneticisine bu kaosu organize edenlerin her türlü çalışmaları tarafımızdan ve devlet yetkilileri tarafından tespit edilmiş, kendileri ile paylaşılmış ve olacaklar konusunda önceden uyarılmıştır. Ama maalesef  engel olunamamıştır.

Belediye Başkanı olduğumdan bu güne geçen iki yıllık sürede maden konusundaki tereddütlerimi ve şehrin hassasiyetlerini her platformda samimiyetle dile getirdim. Riskler  konusunda raporlar  hazırlattım, ilgili Bakanlarla, bürokratlarla defalarca çalışmalar toplantılar görüşmeler yaptım yapmaya da devam edeceğim.

Bu samimi çalışmalarımızın da yok sayıldığını böylece görmüş bulunuyorum. Maden konusundaki hassasiyet, tepki adına ne derseniz deyin o ayrı bir şey. Bu konuda samimi hemşerilerimizin demokratik çerçevede, hukuk dahilinde ki her türlü faaliyetlerine kimsenin bir şey dediği de yok. Ama maalesef 7 Mart akşamı yaşananlar maden protestosu bahanesi ile şehri kaosa sürüklemek kabul edilemeyecek bir eylemdi.

Beni esas üzen hiç ilgisi olmadığı halde kurtuluş günümüzün Maden protestosu bahanesine kurban edilmesidir.

Üzülerek İfade Ediyorum: 7 Mart’ta  Kurtuluş Günümüz Madene, Siyasete Kurban Edilmiştir

Madenle uzaktan yakından bir ilgisi olmayan bir gün ve gündemi  maden mitingine çevirmek isteyen anlayış, bunun siyasi bedelini ödemeye devam edecektir.

Çünkü şehrin maden konusundaki sıkıntılarını devletin en üst makamına götüren, on beş kişilik heyetle, beş saat  devletin zirvesini buluşturan mahkeme Kararına kadar çalışmaları durdurma kararını Sayın Başbakan’ımızdan çıkartma konusunda adeta kendini parçalayan bir Belediye Başkanına ve onun mensubu olduğu siyasi partiye, Başbakanı’na, Cumhurbaşkanı’na yapılan saygısızlık ve hakareti aklıselim Artvin halkının vicdanına insafına ve ferasetine bırakıyorum.

Belediye çalışanlarımız bir CHP’li belediye Meclis üyesince tartaklanmış, hakarete uğramış, Belediye Meclis üyelerimizin saygıdeğer eşleri yine tartaklanmış, şahsımız ve yakın çalışma arkadaşlarımız çeşitli  saldırı girişimi ve sözlü sataşmalara maruz kalmıştır. Sosyal medyada ve diğer iletişim araçlarındaki  tehdit ve hakaretler ise artık adli bir zaruret oluşturmaktadır.

Bunların hepsinden daha ağır ve üzücü olan ise şehrimizin kamuoyundaki düştüğü kötü durumdur. Daha bir hafta önce Türkiye’nin en güvenli  kenti seçilen, üç ay önce dünyada gezip görülmesi gereken yüz yerden birisi seçilen Artvin’imiz de yaşanan bu tür  protestolar sebebiyle geçen yıllarda aldığımız ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarını  bu yıl maalesef alamamaktayız.

Hatta şehrimizin gururu  üçüncü ligde oynadığı 14 maçı da kazanan Belediyemiz Basketbol takımımız yaşanan  bu protestolar sebebiyle maçlarını deplasmanda oynamak zorunda kalmaktadır. Bir hafta önce Artvin’de oynanmamız gereken Tunceli Spor maçını Tunceli’de oynamak zorunda kaldık. Eğer böyle devam ederse takımızı ligden çekmek zorunda kalacağımızı siz kıymetli hemşerilerimle paylaşmak isterim.

Şehirde esnafımıza önemli katkıda bulunan spor turizmini baltalamayı başardılar. Bu son protestolarda maden sadece bir bahanedir çünkü Artvin’in kurtuluş gününün madenle bir ilgisi yoktur. Bu hepimizin bayramıdır.

Burada hedef Belediyemizin iki yıldır başarı ile yürüttüğü onlarca proje ve şahsımızda, fedakar eskisiyle yenisiyle  bütünleşen belediye çalışanımızın emeği, alın terinin oluşturduğu toplumsal memnuniyet ve desteği bir kaotik ortamda karalamak ve yok etmektir. Yönetilemeyen, çalıştırılmayan, hizmet üretemeyen bir şehir oluşturarak bir sonraki seçimlerde bu durumdan siyasi çıkar sağlamak amaçlanıyorsa bilsinler buna asla müsaade etmeyeceğiz. Artvin’in belediye hizmetleri konusunda bir gün bile kaybetmeye tahammülü yoktur. Zaten yıllarını boşa geçirmişti.

Şimdi Hizmet Zaman’ı

Anlaşılıyor ki birileri siyasi hazımsızlık yaşamaktadır. Yapılan her hizmeti ya madenle irtibatlandırıyorlar veya karalama kampanyası yürütüyorlar. Hastaneden AVM ye yol yapıyoruz, maden için yapıldı yalanı atılıyor.
Şehrin 50 yıllık su sorunun çözüyoruz maden için deniliyor. Kafkasör Turizm yolunu asfaltlıyoruz bir Belediye Meclis Üyesi Maden için yaptınız diye iftira atıyor ertesi gün o yol bir Hendek kazılarak su veriliyor ve yolun yarısı göçertiliyor. Tabi ki bununda bir hukuki sonucu olacaktır.

Bu Nasıl bir siyasi kin ve garez. Bu  dedikodu siyaseti.
Çöpü, Atatepe yolumuzdaki asfaltı, daha onlarca efsane hizmeti de mi madene kurban edeceksiniz?
Çoruh parkı, Nasıl saklayacaksınız Artvinlinin gözünden.
15 yıl yapılmayan hizmetlerin bahanesi bu mu?
Belediye hizmetlerine dev adımlarla devam edecek.
Hayır, hiç bir komplo, iftira dedikodu, karalama bizim Artvin’imize hizmet aşkımızı söndürmeyecek. Tam tersi he geçen gün artan bir hızla ve hırsla devam edecek.
2016 da her biri onlarca yıldır bırakın yapmayı akıllarından bile geçmeyen 26 projeyi hayata geçirmeyi planladık birçoğuna da başladık Hamd olsun.
Şimdiden gelecek on yılların projelerini düşünmeye başladık bile.
Ve sonuçta  şahsımıza ve hepimizin yereldeki demokrasi kalemiz Artvin Belediyemiz ve onun fedakar çalışanlarına yapılan saygısızlığı, siyasi şov ve istismarı hangi partiye oy verirse versin insaf sahibi, vicdan sahibi kardeşlerimin, can dostlarının engin ferasetine havale ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Hiç kimse siyasi hezimetini halkın hassasiyeti ile istismar edemez

Başkan Kocatepe açıklamasının son bölümünde; “ Hiç kimse siyasi hezimetlerini halkın  hizmet kanallarını tıkayarak bizim gibi hizmet  erlerinin enerjisini başka konulara harcatarak, moralini bozarak, şevkini kırarak şehrin hassas olduğu konuları siyasi istismar aracı ederek bedel ödetmeye kalkmamalı siyasi ikbal peşinde koşmamalıdır.
Artvinli  herşeyi görüyor ve gereğini yapıyor.
Artvin’in  geleceği  üç beş kişinin siyasi hırsından da para hırsından da önemlidir
Kamuoyuna saygı ile arz ederim” ifadelerini kullanarak açıklamasını tamamladı.

Share
1627 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?