logo

reklam

Başkan Kocatepe, “Terörün Dili, Dini, Irkı Yoktur”

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongre Üyesi ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe geçtiğimiz günlerde İsveç’in başkenti Stockholm’de yaşanan terör saldırısı dolayısıyla, kınama ve taziye mesajı yayımladı.

Kocatepe, masum insanların hayatlarına mal olan, birçoğunun da yaralanmasına neden olan terör saldırısını şiddetle kınadı. Aynı zamanda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziye dileklerini ileten Kocatepe, yaralananlara da acil şifalar diledi.

Başkan Kocatepe, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongre Üyesi İsveçli Raportör Andros Knappe’ye nezdinde yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“ Sayın Andros Knappe, ülkenizde yaşanan terör olayını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Bizlerde terör mağduru bir ülke olarak sizlerin yaşamış olduğu acıyı en iyi şekilde hissediyoruz. Terörün rengi, dili,dini, ırkı yoktur. Hain saldırıda hayatını kaybetmiş vatandaşlarınıza rahmet yaralılarınıza acil şifalar diliyorum. Ülkenizin başı sağolsun. Bir daha böyle hain saldırıların yaşanmamasını temenni ediyorum. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yöntemler Kongresinde çalışmalarımızı teröre karşı iş birliği içerisinde yürüterek dik ve kararlı duruşumuzu göstermeliyiz.

Tekrardan saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum”

Kamyonla düzenlenen terör saldırısında 4 kişi hayatını kaybetmiş 15 kişide yaralanmıştı.

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?