logo

Başkan Kocatepe; ” Her Daim Çalışanlarımızın Yanındayız”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, göreve geldikten bir ay gibi kısa zaman içerisinde işçilere 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde toplu iş sözleşmesi ile Türkiye genelini ortalamasının üzerinde birinci yıl yüzde 14 ikinci yıl yüzde 14 olmak üzere iki yıl içinde işçilerin maaşına %30 civarında zam verdiklerini hatırlatarak geçen bir yıl içerisinde de her zaman çalışanlarının yanında olduğunu söyledi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Emekçilerin bayramını kutlayan Başkan Kocatepe, mesajında şöyle dedi; “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, kaynaklarımızı doğru kullanmak, çalışanlarımıza haklarını eksiksiz verebilmek için çaba gösterdik. Çünkü çok iyi biliyoruz ki, eğer gerçekten emekten, insandan ve işçiden yanaysak, emeğinin karşılığını eksiksiz vermemiz gerekiyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde işçilerimizin biriken ve kangren haline gelen nöbet izinlerinin isteyenlere nakit olarak ödemesini yaptık. Buda yaklaşık totalde 110 bin TL ediyor. Ayrıca işçi kardeşlerimize Kurban Bayramında daha önce olmayan 200 TL’lik yardım da bulunarak bunu sözleşmelerine dahil ettik. Biz emeği sadece işçi kardeşlerimizle sınırlamayıp memur kardeşlerimizi de düşünerek sosyal denge yardımını aylık 200 tl den 350 tl ye çıkardık. Bizler Artvin Belediyesi olarak “Çalışanlarımız işinde ve işyerinde mutsuz olursa, bu olumsuzluk doğrudan aile hayatına yansır ve bu da sağlıksız bir toplumun işaretidir” anlayışı ile çalışanlarımızın işlerinden ve kurumumuzdan duyduğu memnuniyeti artırmak ve haklarını korumak adına elimizden geleni yapıyoruz.

Birlik ve beraberlik içinde, birbirimize inanıp güvenerek, aynı hassasiyet içinde hareket etmemiz durumunda, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmaz. Yıl içerisinde düzenli olarak çalışanlarımızla toplantılarda, eğitim seminerlerinde bir araya geldik. İşçi kardeşlerimi zaman zaman gece yarısında görevinin başında ziyaret ederek sohbet edip bizzat sorunlarını taleplerini dinledik” dedi.

Etiketler: » »
Share
565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?