logo

Başkan Kocatepe Gergin Konserde Ne İfade Etmek İstedi

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü münasebetiyle Artvin Belediyesi tarafından kutlama programı düzenlemişti. Kortej yürüyüşüyle başlayan programın Halit Paşa kavşağındaki konser alanındaki etkinliklerle devam edecekti. Artvin Belediye Başkanının ifadesiyle kutlama programı bazı maden karşıtları tarafından sabote edilmiş, eğlence yerini gergin bir ortamda almıştı. Prestolardan Başkan Kocatepe’de nasibini almış, oldukça sert bir konuşma gerçekleştirmişti.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Uyarıda mı Bulundu.

Artvin olayların ertesi günü yaşananlarla çalkalanırken, geceye damga en önemli olaylardan biri ise Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin konuşması idi. Başkan Kocatepe konuşmasında ne ima ettiği şüphesiz ilerleyen günlerde kendisini gösterecek fakat gerek sosyal medya gerekse gerekse Artvin halkı konser gecesini yaşanan bir çok yönüyle ifade ediyor. Kimileri sosyal medya hesabından başkan Kocatepe’ye sahip çıkarken, kimileri ise geçtiğimiz yılda 7 Mart kutlaması bu şekilde yapılmış hatta daha görkemli olmuştu fakat kimse tepki göstermişti. Artvin halkının Cerattepe zaafı olduğun iyi bilinmeli denildi. Bazı vatandaşlar ise her ne yaşanmışsa yaşansın eğer Cerattepe’de çıkacak maden Artvin’i yok edecekse bu gerçeğini değiştirmez. Artvin’i yöneten seçilmiş kişiler, kendin ifadeleriyle mücadele siyasi bir hal almış olsa bile bu kendilerine oy veren ve yönettiği halkın bu düşünce uğruna mağdur olması kabul edilemez. Su’larımız zehirlenecekle, su yatakları o siyasi görüşte ona şehirli, bu siyasi görüşte buna zehirsiz diye ayrılacak. Heyelanlar yaşanacaksa şu siyasi böğle de heyelan olacak şu siyasi bölgede heyelan olmayacak diye ayrım olmayacaktır. Eğer Cerattepe madenciliği Artvin’i yok edecekse siyasi görüş ayrımı yapmadan yok edecek. Bu nedenle Başkan Kocatepe Hakka Hizmet Halka hizmet anlayışıyla yola çıktıysa, olası tepkiler değil doğru olan neyse onu yapması gerektiğini iade ettiler.

İşte Başkan Kocatepe’nin gergin Konserdeki konuşması

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda konuşmasına Artvin’in kurtuluş yıl dönümü konuşmasıyla başladı. Buraya kadar sorun yok fakat madene karşı tezahüratlar artarak devam edince, başkanda sesini yükselterek sert bir konuşma yaptı. İşte Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin konuşması,” Bugün Artvin’in kurtuluş bayramını hiç kimse sabote etmemelidir. Neden biliyor musunuz. Bizi 7 Milyon seyrediyor, nasıl anlatacaksınız Artvin’in kurtuluşunda protestolar vardı. Kardeşlerim birlik beraberlik olma zamanıdır. Bir aydır çok gerildi bu toplum, istedi ki bir gün de olsa bu insanlar nefes alsın bir oh desin.

Böyle devam edersiniz arkanızda kimse kalmaz yapmak istediğiniz neyse yaptınız sıkıntı yok biz bizeyiz, ama bu devam ettiği sürece emin olun her gün kaybedersiniz arkanızda bir kişi kalmaz. Sizi anlıyorum ama şimdi eğlence zamanı Artvin’in kurtuluş günün protestoya gösterisine çevirenler yarın Artvin’e ne kadar zarar verdiklerini anlayacaklar, ama iş işten geçmiş olacak kardeşlerim.

Bir ağabeyiniz bir belediye başkanınız olarak söylüyorum yarında kardeşiz, sonraki günde, bugünde kimse benden daha çok bu şehri sevemez” dedi.

Etiketler: » »
Share
1137 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?