logo

Başkan Kocatepe Gazetecilerle Bir Araya Geldi

35’inci Kafkasör Kültür Turizm Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında 100’a yakın gazeteci, yazar Artvin Belediye Başkanlığı davetiyle üzerine Artvin’e geldi.

 

Artvin Belediyesi ve Festival Komitesi tarafından düzenlenen organizasyonda yerel, bölgesel ve ulusal olmak üzere 100 civarında basın mensubu Artvin’e akın etti. Festivali takip edecek olan basın mensupları Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile bir araya geldi. Artvin Belediyesi Kafkasör Tesislerinde gerçekleşen görüşmede Başkan Kocatepe’nin yanı sıra aralarında Coşkun Aral’ında olduğu 100’e yakın gazeteci katıldı. Artvin’e özgü yemeklerin ikram edildiği toplantıda Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’e tek tek gazetecilerle tanıştı. Tanışma faslının ardından Başkan Kocatepe bir konuşma yaparak şunları ifade etti; Kafamızdaki yüreğimizdeki şehirde uygulamaya çalışıyoruz. Festival formatından ziyade daha çok uluslar arası bir spor oyunları formatında giydirmeleri ile medya sorumlusuyla bir çok farklı özelikle formada getirmeye çalıştık.

Dünyada Kaybolan Bir Çok Değer Artvin’imizde Hala Var

Sizleri burada görmek her şeyin ötesinde çok mutluluk verici bir şey iyi ki varsınız iyi ki bizimle birliktesiniz. Artvin’i sizinle bir pencere olarak görüyoruz sizinle birlikte başta ülkemizdeki doğa sever güzel insanlara sonra dünyaya tanıtmak istiyoruz. Dünyaya tanıtmak kelimesinin altını çizmek istiyorum çünkü dünyada kaybolan bir çok değer Artvin’imiz de halen var.

Artvin Yürekle Yaşanan Bir Kent

Belki ulaşım olmadığı için belki başla sebeplerden halen daha biz burada amatör ruhla insanlarla birlikte doğayla birlikte hayvanlarla uyum içerisinde yaşayan bir toplumuz. Bu bizim için çok önemli. Bir tarafta siz bir tarafta sizleri mutlu etmek isteyen çok daha fazla donanımlı değil ama yüreğini koyan insanlar. Artvin yürekle yaşanan bir kent. Şunu arz ediyoruz Artvin’de bizim turizm ve eğitimden başka bizim çıkarımız yok. Bunu yaparken başta kendi insanlarımız olmak üzere bu cennet doğayı, kendi insanlarımızla paylaşmak.  Sonra para kazanmak.

Taşkın Kalabalıklar Değil Seçkin Misafirler Ağırlamak İstiyoruz

Turizm stratejimizi belirlerken Taşkın Kalabalıklar Değil Seçkin Misafirler Ağırlamak İstiyoruz. İşte sizler bizim seçkin misafirlerimizsin yeniden hoş geldiniz diyorum dedi.

Biz zaten Artvin’de üç kişiyiz bir birimize yaslanmazsak Çoruh’a düşeriz. Birazda tabiat bizi birbirimize mecbur kılıyor ne güzelde yapıyor. Bireyselleşen toplumların inadına birlikte yaşamak diyoruz. Arazı kırık imkanlar dar dışardan bu şehre bir şeyler gelmeli ki bu kenttekilerin karnı doysun mutlu olsun.

Hayvanları barıştırmak için bu güreşlerin gerçekleştiğini ifade eden Kocatepe, İspanya’ya inat, biz hayvanlarımızla asla rekabet içerisinde değiliz tam tersi burada insanlar hayvanlarla konuşuyor. İşte Artvin böyle bir yer bırakın insanları hayvanların insanlarla birlikte yaşamanın zevkini yaşadığı bir kent. Sizler artık bizim gibi bu şehrin görevlisi olun istirham ediyoruz bir gazeteciliğinde ötesinde Artvin aşığı Artvin dostu olursak burada çektiğimiz çileler eksiklikler dahi zevk vermeye başlar. Bende öyle yatım çok mutluyum karşılaştığım her zorluk beni bu kente bağladı. İnanıyorum ki güzel hatıralarla bu kentten ayrılırsınız.    İnşallah birlikte Artvin’imizi her gün artan kaliteyle uluslar arası standartlarda çok önemli kültür  turizm festivali olur Artvin sizde başka yerde bile organizasyon böyle olur gidin Artvin’e dersiniz diye umut  ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Coşkun Aral, Artvin’in Doğasını Kirletici Unsurlar İstemiyoruz

Başkan Kocatepe’nin konuşmasını tamamlanmasının ardından ünlü gazeteci Coşkun Aral söz alarak, bundan on sene önce buradaydım her şey korunuyor. Ama on sene sonra geldiğimde bu Artvin’in doğasında kirletici unsurların olmadığına tekrar şahit olmak istiyoruz. Maden olayı dahil olmak üzere biz sizin yanınızdayız. Eğer burada altın varsa o yer altı bu işin bankası olsun çocuklarımıza örnek bir dünya bırakmak zorundayız ve sizlerin yanında her zaman olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. On sene sonra geldiğimizde aynı dava içinde hep beraber olmalıyız.  Çünkü bu doğa bizim doğamız bazıların aç gözlülüğü tutabilir. Medyanın da bu işte yanınızda olduğunu bilmenizi isteriz.

Toplantısın devamı ise sohbet şeklinde geçerek son olarak Başkan Kocatepe gazetecilerle toplu fotoğraf çekindikten sonra toplantıdan ayrıldı.

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?